fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Економіка
  • Викришування, лущення, зсуви полотна: недавно відремонтована дорога Татарів – Косів – Коломия вже потребує нового ремонту, – експертиза

Викришування, лущення, зсуви полотна: недавно відремонтована дорога Татарів – Косів – Коломия вже потребує нового ремонту, – експертиза

Економіка 19:14, 02.05, 2017

Відремонтовані дороги у Верховинському та Косівському районах, гарантійний термін експлуатації яких 10 років, не витримали й року.

Фахівці ДП “Дорцентр” на замовлення Служби автомобільних доріг Івано-Франківської області провели моніторинг технічного стану відремонтованих доріг в регіоні, зокрема кількох ділянок автомобільної дороги Р-24 “Татарів – Косів – Коломия – Борщів – Кам’янець-Подільський”. Висновки експертизи невтішні.

Викришування, лущення, зсуви полотна: недавно відремонтована дорога Татарів – Косів – Коломия вже потребує нового ремонту, – експертиза 1

Як писав КУРС, за результатами тендеру Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області ремонт цієї дороги за 105,2 млн грн у вересні 2015 року розпочало ТОВ “Шляхбуд-ЛІМ”. Роботи виконувалися на території Верховинського та Косівського районів. Згідно з договором, підрядник дав на виконані роботи гарантію 10 років.

Як йдеться у звіті від 5 березня цього року, фахівці ДП “Дорцентр” обстежили три ділянки дороги.

Викришування, лущення, зсуви полотна: недавно відремонтована дорога Татарів – Косів – Коломия вже потребує нового ремонту, – експертиза 2

На ділянці км 19+420 – км 41+000, що проходить через Кривопілля – Ільці – Верховину Верховинського району, роботи виконувалися з вересня 2015 року до грудня 2016. На цьому відрізку моніторингова група відмітила багато дефектів, серед яких зсув дорожньої конструкції, земляного полотна і покриття, незароблені відібрані керни, поздовжній стик і дефекти, залиті бітумом, викришування, лущення, узбіччя непідсипане, вже утворилися вибоїни глибиною більш як 5 см тощо.

Протягом вересня 2015 року – грудня 2016 року компанія “Шляхбуд-ЛІМ” також ремонтувала ділянку км 48+000 – км 69+629, що проходить через села від Криворівні Верховинського району до Соколівки на Косівщині.

Викришування, лущення, зсуви полотна: недавно відремонтована дорога Татарів – Косів – Коломия вже потребує нового ремонту, – експертиза 3

Як йдеться у звіті, на цій ділянці відсутня розмітка, у деяких місцях бар’єрне огородження споруджене зі скатів, є випуски арматури, непідсипане узбіччя, поздовжній стик викришується, на дорозі з’явилися тріщини.

На ділянці км 78+200 – км 94+450 (Косівський район) “Шляхбуд-ЛІМ” розпочав роботи у вересні 2015 року і має здає об’єкт до грудня 2017. Однак на відремонтованому відрізку дефекти вже помітні: викришування, поздовжні тріщини, а вздовж восьми кілометрів вибоїни довелося заробляти вже на новому покритті.

Викришування, лущення, зсуви полотна: недавно відремонтована дорога Татарів – Косів – Коломия вже потребує нового ремонту, – експертиза 4

Детальніше зі звітом про моніторинг технічного стану автомобільної дороги Р-24 “Татарів – Косів – Коломия – Борщів – Кам’янець-Подільський” можна ознайомитися тут:

За даними системи YouControl, ТОВ “Шляхбуд-ЛІМ” створене у травні 2012 року та наразі зареєстроване у селі Чукалівка Тисменицького району. Керівником та власником фірми є Моклович Ростислав Романович.

Однак у 2012 році фірму реєстрував Лучко Ігор Миколайович в Івано-Франківську. Як писав КУРС, Лучко зараз є керівником та засновником ТОВ “Шляхбуд-ІФ”, яке постійно бере участь у тендерах на будівельні чи ремонтні роботи в обласному центрі і переважно програє їх.

“Шляхбуд-ЛІМ” також пов’язують з народним депутатом України Юрієм Солов’єм. Що фірма неякісно ремонтує дороги, говорили ще у 2015 році. Тоді нардеп спростував свою причетність до фірми і обіцяв особисто контролювати виконання ремонтних робіт на Гуцульщині. Також Юрій Соловей погрожував позиватися до видань, які поширили інформацію про його причетність до фірми ТОВ “Шляхбуд-ЛІМ”.

Втім, за два роки Солов’ю, схоже, так і не вдалося проконтролювати ремонт дороги компанією, яку він так завзято захищав від критики.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: