понеділок, 20 травня

Сміттєві гори: нелегальне звалище на березі Дністра отруює воду. ВІДЕО

На Прикарпатті в Галицькому районі 10 років як існує нелегальне сміттєзвалище забільшки в кілька десятків гектарів. Смітник на березі Дністра не має офіційного статусу та документів.
Зображення 1 / 3 Використовуйте клавіші для перегляду

Кілька кілометрів дорогою до місця, яке стало смітником, всуціль всіяні пластиком. 

Півстоліття тому на цьому місці розробляли кар’єр із забору гравію, йдеться в сюжеті ФактиIctv.

Гравій використовували для будівництва Бурштинської ТЕС. Потім у покинутий котлован почали звозити сміття.

Зараз везуть з Бурштина, з довколишніх сіл та загалом з усього Галицького району, розповідає один з водіїв сміттєвозів. 

Щодня сюди приїздять 10-15 переповнених сміттєвозів.

Полігон для ТВП – це складна комплексна споруда, яка, найголовніше, має перешкоджати потраплянню шкідливих і небезпечних речовин зі звалища у довкілля. Як-от інфільтрат, що утворюється від гниття відходів. У кар'єрі, який став стихійним полігоном, стоки накопичуються і стікають у ріку. Дністер – за півкілометра. 

Село Різдвяне Галицького району – за кілометр від звалища. Люди бояться вітру, бо він несе нестерпний сморід. Неодноразово звалище горіло, але найгірше – з водою.

"У нас з криниць санстанція з Галича брала аналізи,  розповідає мешканка села Марія Прокопів Вода не придатна для пиття".

Звалище експлуатують незаконно. 

"Ще в 2003 році надійшло прохання від КП "Житловик" з Бурштина про погодження виділення земельної ділянки під сміттєзвалище. На сьогодні роботи з відведення не закінчені, – розповіла Ольга Харів, голова Старомартинівської сільської ради. – Зараз це сміттєзвалище офіційно безгосподарне". 

Торік Галицький район на екологію розприділив 90 мільйонів гривень. Пояснити, куди виділили кошти, у райраді не змогли.

Документи на полігон ТПВ підготували давно, запевнили у бурштинському КП "Житловик", але чекають на "останнє слово" від Мінекології, Геокадастру та РДА. 

"За українським законодавством, до полігонів ТПВ високі вимоги, – пояснив начальник відділу управління екології та природних ресурсів ОДА Петро Кульба. – Головне – не допускати до підземних водоносних горизонтів той фільтат, що утворюється від захоронення ТПВ. І друге питання – дегазація". 

На Прикарпатті 16 офіційних полігонів. З них сім – паспортизовано. Торік незаконних звалищ виявили 900.

КОМЕНТУВАТИ