fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • Необхідно у максимально стислі терміни підготувати населення України до масштабної агресії з боку Росії та до оборони держави, - заява Експертної ради з питань національної безпеки

Необхідно у максимально стислі терміни підготувати населення України до масштабної агресії з боку Росії та до оборони держави, - заява Експертної ради з питань національної безпеки

Суспільство 17:48, 01.09, 2014

Вторгнення військ Російської Федерації потребує від влади низки невідкладних кроків.

Слід очікувати, що у короткостроковій перспективі воєнно-політична ситуація у Східноєвропейському регіоні та навколо України подовжуватиме погіршуватися, йдеться в заяві, передає iPress.

При цьому посилюватиметься конфронтаційний характер російсько-українських відносин через реалізацію нинішнім російським керівництвом неприйнятних для нашої держави зовнішньополітичних, економічних, воєнних, гуманітарних та інших цілей його політики, окупацію Криму, постійні агресивні дії на Сході та Півдні України з метою створення зони з російським управлінням із назвою "Новоросія" тощо. Новий рівень загроз військового характеру, пов’язаний з масштабним вторгненням військ РФ та застосуванням регулярної армії у війні проти України вимагає від влади України здійснити низку невідкладних кроків. А саме, наступних.

Перше. Необхідно запровадити систему керівництва державою в умовах воєнного часу та оборони України. При цьому, зокрема, у якості Ставки Верховного Головнокомандувача, що може створюватися в умовах правового режиму воєнного стану, використовувати Раду національної безпеки і оборони України (РНБОУ), визначивши її робочим органом Генеральний штаб Збройних Сил України, та невідкладно призначивши Секретаря РНБОУ. Водночас, необхідно налагодити постійну цілодобову діяльність Кабінету Міністрів України з вирішення питань всебічного забезпечення оборони держави, виконання відповідних завдань Збройними Силами, іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами.

Слід також невідкладно вжити заходів щодо посилення єдиного ефективного та оперативного керівництва усіма силами оборони України в районах ведення ними бойових дій. Адже, досі, де-юре, ними керує заступник голови СБУ, що є неприпустимим в умовах військового вторгнення Росії на Сході України. Згадане керівництво має бути негайно передано Генеральному штабу Збройних Сил України. При цьому міністри та керівники інших військових формувань та правоохоронних органів можуть залучатися виключно до планування їх дій, не до управління ними в районах бойових дій.

Крім того, потрібно вже сьогодні розпочати всебічну підготовку до введення правового режиму воєнного стану в державі, зокрема, внести необхідні зміни до законодавства, насамперед до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" (перелік рекомендацій щодо таких змін наведено у додатку до даної Заяви).

Планування і проведення військових операцій має передусім передбачати унеможливлення поповнення резервів терористичних угруповань з боку Російської Федерації. За умов неможливості здійснення надійної охорони та оборони певних східних ділянок українського кордону, доцільно зосередитися на контролі і вогневому ураженні важливих комунікації та шляхів потрапляння в Україну важких озброєнь, найманців і російських військових.

Друге. Конче необхідно у максимально стислі терміни підготувати населення України до масштабної агресії з боку Росії та до оборони держави. Головним має стати прискорене формування потужних військових резервів. В цьому контексті слід уточнити мету, зміст та заходи третьої хвилі мобілізації, зокрема, за її рахунок поповнити резерви у центрах підготовки особового складу до збройного опору противнику. Максимально використати при цьому наявні кадрові резерви.

Водночас у Донецькій та Луганській областях треба розпочати формування нової місцевої еліти за рахунок авторитетних, патріотично налаштованих місцевих активістів, бізнесменів, вчених, промисловців, правоохоронців тощо.

Доцільно невідкладно перейти від застосування у районах бойових дій батальйонних тактичних груп Збройних Сил та інших військових формувань України до застосування відповідних бригад, яким повинні бути придані добровольчі батальйони територіальної оборони. Це не виключає можливість формування окремих і добровольчих бригад у складі добровольчих батальйонів за умов забезпечення їх належним важким озброєнням.

Враховуючи, що протягом наступних 1 – 2 тижнів може відбутися застосування Росією бойової авіації для нанесення ракетно-бомбових ударів не лише по нашим військовим об’єктам, а й по об’єктам цивільної інфраструктури, потрібно підготувати бомбосховища в регіонах Південної, Північної та Центральної України.

Особливу увагу необхідно приділити забезпеченню готовності до бойових дій, особливо до боротьби з розвідувально-диверсійними групами противника у містах та селах означених регіонів. Для цього має бути прискорено формування батальйонів, рот та взводів територіальної оборони із розрахунку: батальйон – для великих міст та обласних центрів, рот – для невеликих міст, взводів – для інших населених пунктів. 

Важливим завданням є розроблення та впровадження механізмів мотиваційного стимулювання учасників бойових дій за рахунок використання адміністративного ресурсу. А саме, до "мотиваційного пакету" мають входити можливості на пільгових умовах отримання житла (безкоштовно для сімей загиблих та Героїв України), отримання освіти, ранньої пенсії за вислугою років (а також пенсії внаслідок поранення та пенсії сім’ям загиблих), медичного страхування, страхування життя, а також грошові винагороди. При цьому слід передбачити надання ним відповідних загальнодержавних та відомчих нагород.

Третє. Рекомендується розглянути питання щодо перенесення проведення дострокових виборів до Верховної Ради України на період після до завершення військової агресії Росії проти Української держави.

Оскільки президент РФ Володимир Путін не бере до уваги жодних кроків України, окрім її збройного опору, санкції західних держав не є дієвими, а дипломатичні можливості на цей момент майже вичерпані. Тому лише потужний збройний опір може дозволити змінити наміри Кремля щодо знищення незалежності нашої держави. За таких обставин, єдиним шляхом примусити російську сторону відмовитися від агресії проти України і планів окупації нових її територій нанесення агресорові таких уражень, які призведуть до великих людських втрат його збройних сил. Це стає фактором збереження України як незалежної держави.

Під заявою поставили підписи такі експертні організації та фахівці, що входять до складу Експертної ради з питань національної безпеки:

Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння (директор Бадрак В.В.)
Інформаційно-консалтингова компанія Defense Express (директор Згурець С.Г.)
Інститут стратегічних досліджень "Нова Україна" (директор Єрмолаєв А.В.)

А також експерти, учасники засідання Експертної ради:
Бондарчук Сергій Васильович, генеральний директор ДК «Укрспецекспорт» (2005-2010 рр.), член Експертної Ради ЦДАКР;
Лопата Анатолій Васильович, начальник Генерального штабу ЗС України – перший заступник міністра оборони України (1993-1996 рр.);
Нещадим Микола Іванович, заступник Міністра оборони України (2005-2008 рр.);
Поляков Леонід Ігорович, перший заступник міністра оборони України (2005-2007 рр.), заступник міністра оборони України (2014 р.);
Тенюх Ігор Йосипович, міністр оборони України (2014 р.), командувач Військово-морськими силами України (2006 – 2010 рр.);
Тютюнник Вадим Петрович, радник Експертної ради з питань національної безпеки, співробітник Національного інституту стратегічних досліджень;
Шкідченко Володимир Петрович, міністр оборони України (2001 – 2003 рр.), начальник Генерального штабу ЗС України -1-й заступник міністра оборони України (1998-2001 рр.);
Якубець Іван Миколайович, начальник аеромобільних військ України 
(1998–2005 рр.), член Експертної ради ЦДАКР.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: