fbpx

Неякісне масло та нітрати в овочах: в школах, садках та соцзакладах перевірили продукти

Суспільство 20:13, 08.04, 2019

Обласна Держпродспоживслужба в межах виконання регіональної цільової програми “Дітям Прикарпаття – якісне харчування” перевірила забезпечення повноцінного, якісного харчування дітей у школах та дошкільних закладах освіти та соціальної опіки.

За квартал поточного року перевірено 37 шкіл, 31 садочок, 3 соціальні заклади, 76 постачальників харчових продуктів в заклади освіти та соціальної опіки, інформує головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Для лабораторного дослідження відібрано 149 зразків продуктів в школах, 142 зразки в дитячих дошкільних закладах, 10 зразків в соціальних закладах.

За результатами лабораторних досліджень виявлено такі невідповідності:

2 зразки масла солодковершкового 72,5% жиру, виробник ПП “Теребовлянський молокозавод” – не відповідали за вмістом рослинного жиру (ДНЗ “Дзвіночок”, Делятинський ліцей №2, Надвірнянський р-н);

зразок масла солодковершкового, виробник ПрАТ “Миколаївмолпром” (ДНЗ №30 “Ластівка”, Івано-Франківськ) – не відповідав за вмістом рослинного жиру;

зразок масла солодковершкового, виробник ТДВ “Івано-Франківський міськмолокозавод” (Яблуницька ЗОШ) – не відповідав за вмістом рослинного жиру;

зразок масла солодковершкового, виробник ТОВ “Еней”, Житомирська обл. (ЗОШ № 1) – не відповідав за вмістом рослинного жиру;

зразок масла солодковершкового, виробник ПАТ “Городенківський сирзавод” (ЗШ №8, м. Івано-Франківськ) – не відповідав за вмістом рослинного жиру;

зразок молока коров’ячого питного пастеризованого 2,4% жиру, виробник ТДВ Івано-Франківський міськмолокозавод (ДНЗ “Зіронька”, Тисменицький р-н) – не відповідав вимогам.

Також не відповідали вимогам 7 зразків овочів у ДНЗ № 23, 14, 28 Івано-Франківська та один зразок овочів у ДНЗ “Струмок”, село Белелуя, Снятинський р-н – всі за вмістом нітратів.

В соціальних закладах було виявлено зразок масла солодковершкового, виробник ПрАТ “Миколаївмолпром”, який не відповідав вимогам за вмістом рослинного жиру, та зразок моркви, який не відповідав за вмістом нітратів.

За результатами перевірок:

  1. Не допущено до обігу 268 кг масла солодковершкового, 2278 кг моркви, 2582 кг капусти, 2100 кг буряка столового, 10 кг цибулі. Проведено повторні дослідження при постачанні нових партій продукції.
  2. Постачальниками було змінено 1 виробника.
  3. Було проведено 3 позапланових заходи державного контролю (нагляду).
  4. Надіслано 13 листів керівникам закладів, 8 листів-повідомлень в управління освіти, 6 РДА та ОТГ, 7листів постачальникам, 2 листи виробникам.
    Надавались суб’єктам господарювання рекомендації щодо відповідності маркування харчових продуктів та забезпечення їх простежуваності по харчовому ланцюгу, підтвердження супровідними документами походження та відповідності харчових продуктів.
  5. Надано рекомендації щодо зміни передбачуваного використання та заміни на відповідну овочеву продукцію 3 виробникам овочів.
  6. Надані рекомендації для відділів освіти РДА, ОТГ щодо умов проведення тендерів щодо забезпечення харчовими продуктами шкіл та ДНЗ.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: