fbpx

Німецькі експерти консультували прикарпатські громади щодо розвитку добровільних пожежних дружин

Суспільство 15:27, 14.06, 2016

Упродовж чотирьох днів на Прикарпатті німецькі експерти надавали консультації щодо розвитку добровільних пожежних дружин. Їхній візит на Івано-Франківщину відбувся в рамках реалізації другого етапу проекту "Сприяння розвитку добровільних пожежних дружин (команд) у громадах Івано-Франківської області".

Його організував обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій спільно з Управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій в області та за підтримки Фонду Ганса Зайделя, передає прес-служба обласної ради.

Експерти Фонду доктор Юрген Вальхсхьофер та Вальтер Шваб відвідали територіальні громади і провели 7 коротких консультаційних семінарів для посадових осіб місцевого самоврядування та членів добровільних пожежних дружин  (команд) у сільських і селищних громадах Коломийського, Снятинського, Долинського, Рожнятівського і Тисменицького районів та сільських громадах, що входять до території Івано-Франківської міської ради. 

Під час візитів у територіальні громади баварські фахівці ознайомилися з напрацьованим досвідом проведення заходів з пожежної безпеки у населених пунктах, практикою діяльності підрозділів місцевої пожежної охорони та зі станом робіт щодо створення і пожвавлення діяльності добровільних пожежних формувань. В свою чергу вони надавали консультації щодо роботи зі створення добровільних пожежних дружин і команд та рекомендації щодо їх розвитку за участю і підтримкою громадськості. Також проводилися зустрічі з депутатами і членами виконавчих комітетів сільських і селищних рад, керівниками бюджетних установ і комунальних підприємств, активістами громадських організацій, підприємцями та ініціативними громадянами, які залучаються до створення добровільних пожежних формувань у громадах. У консультаційних семінарах брали участь керівники і спеціалісти районних відділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, керівні працівники районних рад і райдержадміністрацій.

Учасникам консультаційних семінарів пропонувалося використати досвід залучення громадськості до участі у добровільних пожежних формуваннях у Федеративній Республіці Німеччині, зокрема у землі Баварія.

У завершальний день візиту експерти Фонду Ганса Зайделя взяли участь у проведенні змагань між районними командами членів добровільних пожежних формувань на базі спортивного комплексу Аварійно-рятувального загону спеціального призначення  в Івано-Франківську.

Реалізація проекту "Сприяння розвитку добровільних пожежних дружин (команд) у громадах Івано-Франківської області" здійснюється відповідно до протоколу намірів щодо співробітництва між Фондом Ганса Зайделя, обласною радою та обласною державною адміністрацією, підписаного 4 квітня цього року головою Івано-Франківської обласної ради Олександром Сичем, заступником голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Ярославом Паранюком та керівником проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдові і Румунії Даніелем Зайберлінгом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: