fbpx

Новації вступної кампанії 2015: обчислення конкурсного балу

Суспільство 16:44, 06.07, 2015

На відміну від попередніх років, коли загальний конкурсний бал вступника дорівнював сумі результатів ЗНО, творчих конкурсів та фізичних здібностей (у разі проведення), середнього балу атестата, а також балів за перемогу у МАН, олімпіаді, закінчення курсів довузівської підготовки – цього року до кожної із цих складових застосовується ваговий коефіцієнт. Максимально можливий конкурсний бал становить 210.

Умовами прийому встановлено, що вага: кожного результату ЗНО має становити не менше 20% конкурсного балаваговий коефіцієнт не менше 0,2середнього бала атестата має становити від 0 до 10% конкурсного балаваговий коефіцієнт від 0 до 0,1; за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення) має становити не більш як 25% конкурсного бала, крім творчого конкурсу при вступі на підготовку – галузь знань 0202 "Мистецтво" та напрям 6.060102 "Архітектура", вага бала якого може становити не більше 50 відсотків конкурсного бала – ваговий коефіцієнт не більше 0,25 та не більше 0,5 відповідно, інформує Громадянська мережа "ОПОРА".

Як і в минулі роки, результати творчого конкурсу оцінюються за 200-бальною шкалою окремо за кожну сесію творчого конкурсу, яких не може бути більше, ніж три. Однак оцінка за творчий конкурс обчислюється як середнє арифметичне отриманих балів за кожну сесію конкурсу. Тобто за творчий конкурс абітурієнт може отримати максимум 200 балів, до яких буде застосований відповідний коефіцієнт.  

Вагу кожної складової конкурсного балу визначає вищий навчальний заклад індивідуально, проте сума коефіцієнтів має дорівнювати одиниці. Як це працює?

Наприклад, відповідно до Правил прийому до Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, вступ на спеціальність "педіатрія" вимагає результатів ЗНО з української мови та літератури, біології та хімії. Для обчислення конкурсного балу вступника застосовуються такі коефіцієнти:

для хімії – 0,5;

для біології – 0,3;

для української мови та літератури (базовий рівень) – 0,2;

для атестату – 0,0.

Тобто найвищий коефіцієнт має предмет "хімія", найнижчий – "українська мова та література". Середній бал атестату взагалі не відіграє значення, адже його коефіцієнт – 0. Що це означає для двох різних абітурієнтів? Більші шанси на вступ має той з них, хто отримав вищі результати ЗНО з хімії.

 

 

ЗНО з хімії

ЗНО з біології

ЗНО з української мови та літератури

Конкурсний бал без вагових коефіцієнтів

Конкурсний бал із ваговими коефіцієнтами

Абітурієнт 1

180*0,5

195*0,3

180*0,2

555

90+58,5+36=184,5

Абітурієнт 2

185*0,5

190*0,3

180*0,2

555

92,5+57+36=185,5

 

Крім того, до конкурсного балу додатково додаються бали за особливі успіхи (призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів; призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України) та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу для вступу до цього вищого навчального закладу на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності. Розмір додаткового балу може становити від 0% до 5% конкурсного бала, тобто не більше 10.

Наприклад, правилами прийому до Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького визначено, що:

  • особам, які нагороджені дипломами І ступеня нараховується 6 балів

  • особам, які нагороджені дипломами ІІ ступеня нараховується 4 бали

  • особам, які нагороджені дипломами ІІІ ступеня нараховується 2 бали

Детальніше про різні варіації із застосуванням вагових коефіцієнтів можна дізнатися з інфографіки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: