fbpx

Об’єднан​і​ громад​и Прикарпаття ​​зможуть отримати​ ​140 мільйонів гривень ​ ​– ​ ​​Галабала

Політика 20:32, 11.06, 2015

Г​ромади Прикарпаття, які ​об’єднаються до 15 липня цього року,​ у 2016 році ​зможуть ​отрим​ати​ кошти ​від держави ​на розбудову інфраструктури​, ​розвиток навчальних закладів, медичних установ, ремонт доріг​ тощо​.

​У випадку, ​як​що всі громади в Україні об’єднаються, тоді ​Івано-Франківська область отримає ​близько 140 млн гривень, а це приблизно від 1 до 3 млн гривень додаткових коштів для кожної об’єднаної тергромади​.​

Про це повідомила член ​Р​ади партія "ВОЛЯ" Ольга Галабала у Надвірній, зустрівшись з освітянами району, 10 червня.

"Наступного року Мінрегіонбуд передбачив 3,5 млрд гривень​ субвенцій​ для об’єднаних територіальних громад України, гроші розподілять пропорційно ​до кільк​о​ст​і​ населення ​та площі. Івано-Франківщина, де​ Перспективний​ план ​ще ​не затверджений​,​ має менше шансів ​отримати фінансування"​, – зауважила Галабала.

"Волівці" також попередили освітян і про ризики децентралізації.

"Перший рік після об’єднання держава обіцяє повністю надати освітню субвенцію, щоб не закривати малі школи. Далі громади можуть поставити в умови, коли потрібно вирішувати​,​ як забезпечити навчальний заклад, це – реальний ризик. Адже навчання одного учня у сільській місцевості обходиться від 8 до 40 тис. грн у рік. Наприклад, в Польщі є громади, що взяли на себе утримання шкіл, які б мали закрити",  продовжила Ольга Галабала.

З її слів, об’єднана громада може захистити свої інтереси, прийнявши Статут, де визначить, що закриття шкіл чи скорочення класів без рішення громади не відбудеться.

Громада зможе самостійно ​вирішувати, чи їй вигідно залишити початкову школу, а школярів старших класів довозити у сусіднє село.

Також вона додала, що в межах об’єднаної громади утворяться опорні села, де працюватимуть школи і ФАПи. Закрити їх не мають права, більше того, вони повинні бути ​у ​доступн​ості​ 15 хвилин. Тому в опорних селах, принаймні початкова школа, буде фінансуватися з освітньої субвенції.

Нагадаємо, партія "ВОЛЯ" на Прикарпатті роз’яснює методику об’єднання територіальних громад, інформує про можливі ризики і виклики, які можуть виникнути після проведення реформи.

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: