"Адже саме збільшення об’ємів та якості виробництва всіх видів кормів слугує чи не вирішальною умовою розвитку тваринництва, збільшення об’ємів виробництва та підвищення якості продукції котрого в свою чергу є важливою ланкою сільськогосподарського виробництва у сфері забезпечення продовольчої безпеки та підвищення експортного потенціалу держави", – інформує Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Окрім цього, висока рентабельність виробництва насіння багаторічних трав, сприятлива кон'юнктура ринку дозволять покращити фінансовий стан господарств, підвищити зайнятість населення, вирішити інші соціальні проблеми.
У Методичних рекомендаціях подано біологічну та господарську характеристику основних багаторічних трав, висвітлено вимоги до посівного матеріалу, ґрунтовно проаналізовано особливості вирощування багаторічних трав та закладання насінників з моменту підготовки ґрунту і посіву, аж до збирання і післязбиральної обробки насіння, включаючи рекомендації щодо боротьби зі шкідниками та хворобами.
Посібник стане в пригоді керівникам та спеціалістам колективних сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, агрономам-насіннєводам і т. п.
Рекомендації можуть стати основою для розробки регіональної програми з розвитку системи насінництва багаторічних трав.