fbpx

Обласна дитяча клінічна лікарня придбала сучасний дихальний апарат для немовлят

Здоров'я 09:32, 30.03, 2016

В обласній лікарні лікуються переважно 12-15 хворих діток, яких забирають з усіх пологових будинків області.

Сучасний дихальний апарат придбаний за бюджетні кошти, які виділила обласна рада та облдерждміністрація. Його вартість 800 тисяч гривень. Апарат підтримує вологість, вдих і видих немовлят. Завдяки йому можна утримувати недоношених дітей від одного кілограма, пише КУРС з посиланням на прес-службу Івано-Франківської ОДА.

"Наразі в обласній дитячій лікарні є 10 апаратів штучного дихання, 8 з них свій ресурс вже використали. Тому відділення інтенсивної терапії потребує оновлення обладнання, – говорить головний лікар обласної дитячої клінічної лікарні Радислав Котурбаш До цього часу допомога таким дітям надавалась за рахунок обладнання, яке отримала обласна дитяча лікарня під час відкриття реанімаційного відділення для новонароджених, від Американського фонду "Діти Чорнобиля", Україно-Швейцарського проекту та "Україна 3000". Сюди входили дихальні апарати та апарати відстежування, монітори та інкубатори".      

Завідувач відділення інтенсивної терапії недоношених дітей ОДКЛ В’ячеслав Банасевич додає, що робота такого обладнання, яке має 40 режимів дії, полягає в тому, що апарат робить замість немовляти "вдих і видих". На те, щоб дитина роздихалась, залежно від її патології, потрібно 5-7 днів. Потім переходять на інші допоміжні режими. Апарат штучного дихання американського виробництва є найсучаснішим, він допомагає значно швидше зняти немовлят зі штучної вентиляції легень і переходити на інші режими підтримки ШВЛ-апарату.

На сьогодні завдяки цьому обладнанню вдалося врятувати життя вже десятому малюку. 

Керівник медичного закладу на досягнутому не зупиняється і вже має плани щодо оновлення обладнання в імунологічній лабораторії, рентгенологічних та наркозно-дихальних апаратів, а також для проведення фіброгастроскопії.

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: