fbpx

Обласна рада щомісяця "закопує в пісок" 170 тисяч гривень – партія "ВОЛЯ"

Політика 14:05, 20.05, 2015

Івано-Франківська обласна рада продовжує фінаснувати благоустрій озера в м. Тлумач і закопує гроші в пісок, незважаючи на негативну експертизу проекту з покращення водойми.

Про це на прес-конфренції за участю екологів та громадських активістів заявила член Ради партії "ВОЛЯ" Ольга Галабала.

За словами політика, Івано-Франківщина – третя область в Україні за обсягом отримання "екологічних грошей", попереду лише Дніпропетровська і (була) Донецька області. Загалом зі 115 млн гривень  екологічного податку, 90% якого забезпечує Бурштинська ТЕС, обласною радою у цьому році спрямовано на природоохоронні заходи 46,8 млн грн. Розподіл цих грошей залишається нераціональним і непрозорим.

Активісти спільно з екологами провели громадський моніторинг і аналіз виділених екологічних коштів на 2015 рік та виявили такі, що можуть мати корупційні схеми.

Так, у 2014 році на озеро з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділили 4 мільйона гривень. Але філія ДП "Укрдержбудекспертиза" в Івано-Франківській області провела експертизу робочого проекту під назвою "Роботи, пов’язані з поліпшенням технічного стану та благоустрою ставка в м. Тлумач Івано-Франківської області" і дала негативний висновок. Щоб профінансувати роботи, назву проекту змінили на "Виконання робіт, пов’язаних з поліпшенням технічного стану та благоустрою водойми в м. Тлумач". Івано-Франківська обласна і Тлумацька районна ради профінансували проект. Але чи пройшов цей об’єкт експертизу – невідомо.

"Щомісяця на озеро в м. Тлумач втрачають близько 170 тисяч гривень,  розповів еколог Володимир Красноштанов. – Станом на 1 грудня 2014 року кредиторська заборгованість перед підрядною організацією за виконані роботи становила 350 тисяч гривень. А впродовж чотирьох місяців вона збільшилась на 675 тисяч гривень".

"ВОЛЯ" вимагає звіту про використання екологічних коштів від ОДА, аналізу ситуації по об'єктах, де є підстави говорити про корупцію, просить правоохоронні органи звернути увагу на оприлюднені факти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: