fbpx

Обласна рада визначається з кандидатами в комісію, яка атестуватиме поліцію Прикарпаття

Суспільство 13:21, 04.03, 2016

Комісія займеться переатестацією особового складу поліції Івано-Франківська та області. Двох із п'яти представників до складу комісії делегує Івано-Франківська обласна рада.

Сьогодні на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, атикорупційної політики, люстрації та очищення влади депутати розглянули кандидатури в комісію, запропоновані громадськими організаціями.

ГО “Народна самооборона Івано-Франківської області” запропонувала в комісію Богдана Мойсишина. Як зазначив Ярослав Наваляний, “Самооборона” брала активну участь у Майдані, багато працювали після революції. Співпрацювали з правоохоронними органами, тому зараз хочемо долучити свого представника у комісію з відбору. Вибрали найкращу кандидатуру, на нашу думку”.

“Обласна організація учасників та ветеранів АТО” подала до комісії кандидатуру Ігоря Синяка. Ігор Синяк – учасник Євромайдану і АТО, на місцевих виборах восени минулого року балотувався до Івано-Франківської міської ради від УКРОПу.

ГО “Поступовий гурт франківців” рекомендував у комісію Віталія Костишина. За словами голови ГО і депутата облради від “Свободи” Сергія Адамовича, Костишин має вищу юридичну освіту, досвід роботи в правоохоронних органах, активний в громадському секторі. “Він органічно увійде в комісію”, – запевнив Адамович. Зараз Костишин працює директором комунального підприємства з експлуатації майна  фактично завгоспом облради.

ГО “Громадська барикада” запропонувала в комісію учасника АТО, тимчасово безробітного Івана Філіповича. Депутати поцікавилася, чи вистачить йому середньої освіти і досвіду для роботи в такій комісії. “Я вважаю, що моєї активної позиції і бажання щось змінювати достатньо”,  відповів Філіпович.

“Правий Сектор” запропонував Олександа Лишака. “Ціле життя провів в органах внутрішніх справ, у 2006 році пішов на пенсію, звання – полковник міліції”,  коротко відрекомендувався сам кандидат.

Нардеп Юрій Дерев’янко і ГО “Воля” звернулися з пропозицією включити в склад атестаційної комісії Володимира Хопту, колишнього депутата обласної ради, юриста.

БО “Благодійний фонд “Побратими-УА” запропонував у комісію Івана Качмара. Депутатську комісію здивувало, що кандидат ніколи не був працевлаштований. “У нас така держава, що не завжди виходить офіційно працювати. На Майдані протягом 5 місяців керував третьою Калуською сотнею”,  пояснив кандидат.

Голова депутатської комісії Тарас Виноградник звернувся до громадських активістів із проханням домовитися і висунути лише 2 кандидатури із запропонованих. В такому разі на наступному засіданні депутатська комісія їх затвердить. Якщо ж активісти не визначаться, депутати оберуть кандидатури на власний розсуд.

Нагадаємо, всього в атестаційній комісії буде працювати п’ять осіб: двоє від облради, решта  від міністра МВС, голови Нацполіції та керівника обласного управління Нацполіції. Склад атестаційної комісії обирається максимум на 3 роки і працює на громадських засадах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: