fbpx

Обласна влада Прикарпаття пішла проти волі громад – партія «ВОЛЯ»

Політика 18:29, 21.08, 2015

Депутати Івано-Франківської облради зривають процес об’єднання громад сіл Верхня, Калуського району та Старі Богородчани, Богородчанського району. Вони перенесли розгляд даного питання на наступне сесійне засідання. Проте можливість добровільно об’єднатися ці громади мали лише до 25 серпня.

Напередодні, нардеп від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко звернувся до голови Івано-Франківської облради Василя Скрипничука внести з пропозицією на розгляд сесії питання про об’єднання цих громад.

“Громади, які пройшли такий довгий шлях від вивчення питання об’єднання і до порозуміння між собою, провели титанічну роботу, щоб добровільно об’єднатись, можуть втратити таку можливість, бо обласна рада гальмує цей процес, – зауважив Дерев’янко. – Об’єднані громади будуть мати прямі бюджетні стосунки з Урядом, з державним бюджетом, а не через область”.

Дерев’янко зауважив, що облрада не зацікавлена в об’єднанні через те, що «хтось з обласних чиновників і далі хочеться впливати і перерозподіляти кошти громад».

“До цього часу на Прикарпатті створена лише одна об’єднана громада – Печеніжинська, Коломийського району. Був шанс ще для двох – Верхнянської і Старобогородчанської”, – зауважила член Ради партії «ВОЛЯ» Ольга Галабала.

З її слів, після об’єднання громади могли б отримати колосальні повноваження, які є більшими за повноваження міста обласного значення.

Політик висловила жаль, що «сьогодні обласна рада не дала шансу громадам об’єднатися та от римати шанс на розвиток».

“Держава обіцяє багатомільйонну субвенцію на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад, обіцяє передати землі поза межами населених пунктів та ліси, які зараз у власності області. У громадах замість 20% податків, залишатиметься 80%.- додала Галабала. – Чи будуть виконані ці обіцянки – вже незабаром стане зрозуміло”.

Нагадаємо, народний депутат Юрій Дерев’янко звернувся до обласної влади внести на розгляд сесії питання про об’єднання громад сіл Завадка, Збора, Станькова, Негівці, Довгий Войнилів у Верхнянську об’єднану тергромаду. Також про утворення Старобогородчанської об’єднаної громади, у яку ввійшли села Скобичівка, Новичин, Гринівка, Лисівка. Ці громади пройшли всі процедури добровільного об’єднання і отримали позитивний висновок ОДА.

Раніше активісти «ВОЛІ» роз’яснювали методику реформи, інформували громади про можливі ризики після об’єднання та способи захисту своїх прав і майна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: