fbpx

Обласна влада саботує виділення 100 мільйонів на ремонт прикарпатських доріг, – Дерев'янко

Суспільство 09:20, 16.07, 2015

Уряд саботує виділення коштів з Фонду регіонального розвитку на етапі погодження конкретних проектів.

Про це заявив член Ради партії "ВОЛЯ" народний депутат Юрій Дерев'янко.
"​Зараз​ ​ситуація з фінансуванням будівництва доріг з Фонду регіонального розвитку під загрозою. Складається стійке враження, що і Уряд, і, можливо, ОДА, саботують процес виділення коштів з державного фонду регіонального розвитку на будівництво доріг", – заявив депутат.
Він звернув увагу на те, що частина проектів, з яких зареєстровані в Мінрегіонбуді угоди про співпрацю громад, стосуються ремонту доріг. І, відповідно до чинного порядку використання коштів державного фонду регіонального розвитку у 2015 році, мають бути пріоритетно профінансовані. 
 
"Натомість, у ​мене є інформація, що Уряд ​відмовляється​ фінансувати дороги державного значення та поточний ремонт доріг місцевого значення, оскільки це нібито не передбачено чинним порядком", – наголосив політик.
При цьому Уряд посилається на те, що такий напрямок використання коштів не передбачений у постанові ​КМУ від 18 березня 2015 р. №195 "Питання використання у 2015 році коштів державного фонду регіонального розвитку", а витрати на поточні ремонти доріг є витратами споживання, а не розвитку.
​"​Така позиція уряду є нелогічною і суперечить здоровому глузду. Сьогодні незадовільний стан доріг, у тому числі місцевого значення, негативно позначається на економічному становищі населених пунктів та інвестиціях​,  зауважує Юрій Дерев'янко.  Поточний ремонт доріг позитивно вплине на вирішення цього питання. Своїми силами територіальні громади вирішити це не можуть, а тому потребують державного фінансування".
Юрій Дерев'янко зазначив, що за його ініціативи було укладено 7 договорів про співпрацю територіальних громад у формі реалізації спільних проектів, які зареєстровані в Мінрегіонбуді. Відповідно до чинного законодавства у 2015 році до пріоритетних напрямків фінансування за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку належать інвестиційні програми та проекти, які будуть реалізуватися в рамках договорів співробітництва територіальних громад. Таким чином, наявність договору про співробітництво теритоіальних громад підвищує шанси територіальних громад на отримання фінансування для реалізації спільних проектів.
Дерев'янко наголосив, що партія "ВОЛЯ" буде переконувати Уряд включити ці об’єкти в перелік тих, які мають фінансуватись за рахунок Фонду регіонального розвитку, і будуть намагатися внести відповідні зміни до постанови Кабміну щодо порядку використання коштів, які передбачали б фінансування поточного та капітального ремонту доріг місцевого та державного значення.
"Є нелогічність в діях Уряду: з одного боку, вони пояснюють, що фінансування будівництва доріг є пріоритетним, що це дає можливість розвитку для регіону, а з другого  коли справа доходить до конкретних проектів та документів, то вони їх не погоджують",  сказав Дерев'янко.
Нагадаємо, депутати від Прикарпаття домоглися виділення на капітальний ремонт доріг в регіоні 425 млн гривень. Близько 100 млн гривень буде виділено на ремонт доріг державного і місцевого значення за рахунок фонду регіонального розвитку. З місцевих бюджетів на ремонт у якості співфінансування має піти ще 60 млн грн. На поточний ремонт та обслуговування з Держбюджету у 2015 році уже додатково виділено 80 млн грн. Таким чином, на дороги Прикарпаття має бути спрямовано близько 665 млн грн.

 

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: