fbpx

Облраді пропонують перевірити, як сплачують податки крупні підприємства Прикарпаття

Політика 18:07, 27.03, 2015

Народний депутат України, член Ради партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев’янко запропонував Івано-Франківській обласній раді створити спеціальну комісію з числа представників усіх фракцій обласної ради для перевірки повноти надходжень податків до бюджету з великих підприємств.

Таку пропозицію Юрій Дерев’янко вніс сьогодні під час сесії Івано-Франківської обласної ради.

Бюджетних коштів Івано-Франківщині катастрофічно не вистачає для розвитку усіх територіальних громад. При цьому великі підприємства, що працюють в Івано-Франківській області, не сплачують податки за фактичним місцем виробництва.

За інформацію народного депутата, серед підприємств, які недоплачуюють податки до місцевих бюджетів, Бурштинська ТЕС, підрозділи ПАТ "Укрнафта", ТОВ "Даноша", ПП "Оскар" та інші.

"Відповідно до бюджету області за 2014 рік бюджет мав отримати за спеціальне використання води 6 мільйонів 859 тисяч гривень. Разом з цим, управління СБУ відкрило кримінальну справу і встановило, що підприємство ТОВ "Даноша" використало 360 тисяч метрів кубічних підземних вод, а сума збитків становить більше 15 мільйонів гривень. Пропоную обласній раді створити тимчасову комісію, до якої увійдуть працівники всіх фракцій, яка б перевірила повноту сплати податків від підприємств області. Комісія має працювати 6 місяців. Як представник громади готовий долучитися до цієї комісії і допомогти області отримати десятки мільйонів гривень", – зазначив Дерев’янко.

Як не дивно, пропозиція нардепа в обласних обранців ентузіазму не викликала. 

"Свободівець" Віктор Неміш заявив, що комісії не ефективні, а треба повертати в державну власність стратегічні підприємства. Неміш також закинув нардепу, що тимчасові комісії, які той очолював  ТСК з розслідування вбивства Олександра Музичка та комісія щодо земельного конфлікту у Надвірній, не дали результату. Дерев'янко пояснив "свободівцю", що причини невдач тих комісій йому слід з'ясовувати в колег по партії.

Роботу тимчасової слідчої комісії ВРУ з розслідування обставин загибелі Олександра Музичка (Сашка Білого), як і саме розслідування, нагадав нардеп, саботувала Генеральна прокуратура, яку тоді очолював "свободівець" Олег Махніцький. А власником спірних земель у Надвірній, як з'ясувала відповідна комісія, виявилася фірма депутата обласної ради від "Свободи".  

Втім, як повідомив заступник голови облради Олександр Левицький, створення комісії відбудеться спільним розпорядженням голови ОДА і голови облради. Відтак, затвердити її створення депутати зможуть на наступному пленарному засіданні у п'ятницю, 3 квітня.

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: