fbpx

Обленерго вимагає незалежної комісії для розслідування аварії на каруселі у міському парку

Суспільство 15:11, 05.09, 2016

«Прикарпаттяобленерго» ініціює створення незалежної комісії з розслідування інциденту на атракціонах у парку ім. Т. Шевченка 1 вересня, коли через раптову зупинку каруселі травмувалися двоє дівчаток.

У енергокомпанії повідомляють, що 1 вересня, в день інциденту на атракціонах мережами ПАТ електроенергія подавалася безперебійно. В цей час ніяких аварій та технологічних порушень у цьому районі не було. Як повідомляв КУРС, того дня через раптову зупинку каруселі травмувалися дві дівчинки. Винних не знайшли досі: карусель, на якій травмувалися діти, працювала вже наступного дня.  

Енергетики повідомляють, що згідно з угодою про постачання електроенергії від 30. 06. 2011 року ПАТ «Прикарпаттяобленерго» власними електромережами подає напругу до трансформаторної підстанції (ТП -271), яка належить ПП «Редакція газети «Кнайпа» директором якої є Олег Олексюк. Звідти, уже своїми власними електромережами, споживач живить об’єкти парку, в тому числі і атракціони на яких сталася аварія. За експлуатацію та обслуговування цих внутрішніх електроліній та за їх належну роботу відповідає їх власник – ПП «Редакція газети «Кнайпа».

«1 вересня, коли трапився цей прикрий інцидент, жодних перебоїв з електропостачанням у цьому районі не було, – розповідає голова правління ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олександр Бубен. – Ми подавали стабільну напругу до трансформаторної підстанції, про це можуть засвідчити дані з інформаційно-діагностичного комплексу «РЕГІНА», також інформація від системи контрою та управління мережами SCADA та дані з інтелектуальних лічильників, які встановлені у споживачів на цій же лінії. Що робилося у внутрішніх електромережах, які йдуть від трансформатора і належать ПП «Редакція газети «Кнайпа», ми можемо тільки здогадуватися. Ми не володіємо інформацією що того, коли їх останній раз перевіряли. Наші працівники не мають до них ні стосунку, ні доступу – це відповідальність власника».

Для повного з’ясування обставин обленерго пропонує створити незалежну комісію за участю міського голови Руслана Марцінківа, «Держенергонагляду», ДП «Карпатський експертно-технічний центр управління Держпраці» та профільних фахівців.

Зі своєї сторони енергетики готові надати спеціалістів та необхідне діагностичне обладнання для проведення обстеження внутрішніх електромереж парку.

«Я вважаю, що сторонні експерти мають оцінити стан внутрішніх електромереж, що належать ПП «Редакція газети «Кнайпа», та стан самих атракціонів, це має бути незалежна оцінка. Треба провести відповідні заміри, оглянути енергообладнання та подивитися в якому там все стані, – додає Олександр Бубен, – тільки після цього можна буде з’ясувати з яких технічних причин стався збій. Доти доки причина не з’ясована, на мою думку, не можна пускати дітей на ці атракціони, адже новий інцидент може статися у будь-який момент».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: