fbpx

Облрада спрямувала мільйон гривень на ремонт будівель, якими мала б опікуватись держава

Політика 14:07, 17.08, 2017

На останній сесії обласна рада спрямувала по 500 тис. грн на ремонтно-реставраційні роботи будівлі по вул. Грюнвальдській, 11, де розташований Апеляційний суд, та Сахарова, 15 – приміщення поліції та СБУ. Втім, фінансування ремонтних робіт цих будівель не лежить на плечах обласного бюджету, адже їх балансоутримувачами є державні структури.

Це засвідчують Департамент комунальних ресурсів Івано-Франківської міськради та Управління культури, релігій та національностей ОДА у відповідях на звернення депутата обласної ради від партії “Рух нових сил Михайла Саакашвілі” Ольги Федишиної.

Нагадаємо, на останній сесії обласної ради очільниця фракції “ВОЛЯ”, член Ради партії “Рух нових сил Михайла Саакашвілі” Ольга Галабала порушила питання доцільності виділення цих коштів та запропонувала вилучити цей пункт з проекту рішення “Про внесення змін до обласного бюджету на 2017 рік”.

“Я не розумію, на яких підставах ми з обласного бюджету виділяємо 1 млн грн на ремонтно-реставраційні роботи суду, прокуратури, СБУ та міліції, в той час, коли у нас є проблема і з заробітною платою, і зі школами, і з іншою соціальною інфраструктурою. Може, це просто намагання дружити з цими органами?”  заявляла Галабала.

Тоді депутат обласної ради від БПП, голова комісії з питань соціально-економічного розвитку Остап Дзеса відповів, що це споруди історичні, надбання нашої області і їх потрібно підтримувати в належному стані.

“Сьогодні там суд, завтра можуть бути інші структури, але приміщення наші. Ніяка установа державна, яка там розміщена, на жаль, сьогодні проводити такі масштабні ремонтні роботи там не може. Я вважаю абсолютно доцільно виділяти не такі вже й значні кошти на ці споруди”, – запевняв Дзеса.

В свою чергу, депутат обласної ради Ольга Федишина направила депутатські звернення в Департамент комунальних ресурсів Івано-Франківської міськради та Управління культури, релігій та національностей облдержадміністрації з проханням надати інформацію про балансоутримувачів цих будівель.

З відповідей з’ясувалось, що балансоутримувачем приміщення на вул. Грюнвальдській, 11 є Апеляційний суд Івано-Франківської області. Між цим органом та відділом охорони культурної спадщини і музейної роботи управління культури ОДА був укладений охоронний договір, згідно з яким Апеляційний суд бере приміщення на балансоутримування і відповідно до п. 12 договору “зобов’язується своєчасно проводити поточний та капітальний ремонт пам’ятки та роботи з упорядження території пам’ятки”.

Що стосується приміщення по вул. Сахарова, 15, Департамент комунальних ресурсів Івано-Франківської міськради повідомив, що ця будівля і приміщення не належать до комунальної власності територіальної громади міста. Згідно з даними “Реєстру прав власності на нерухоме майно” вказана будівля та приміщення належать до державної власності (власником є держава в особі Кабміну).

“Прикро, що такі великі суми область виділяє на будівлі, якими користуються органи державної влади, які б і мали опікуватись їх ремонтом чи реставрацією. І це у той час, коли в області є більш важливі проблеми, на які в обласному бюджеті завжди не вистачає коштів. До прикладу, у Надвірнянському районі роками тягнеться проблема добудови школи у селі Чорний Потік, дитячого садочка в Білих Ославах або спортзалу в селі Заріччя. Там навіть мова не йде про ремонт чи реставрацію  там для дітей взагалі відсутні умови для навчання. Це ті проблеми, на які ми в першу чергу повинні спрямовувати кошти”,  переконана Ольга Федишина.

На правах реклами 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: