fbpx

Облрада відмовилась збільшувати фінансування на лікування серцево-судинних захворювань

Політика 09:54, 28.12, 2016

Івано-Франківська обласна рада не підтримала збільшення фінансування "Регіональної програми запобігання та лікування серцево-судинних захворювань та судинно-мозкових захворювань" на 2,5 мільйони гривень, що дозволило б врятувати сотні хворих.

З проханням підтримати таку пропозицію комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики звернувся депутат обласної ради від партії "ВОЛЯ" Олег Атаманюк під час сесійного засідання 23 грудня.

Серцево-судинні захворювання є найпоширенішою проблемою людей різного віку та основною причиною смерті у світі загалом і в Україні зокрема. Одним із найбільш грізних захворювань є інфаркт міокарда, сучасне лікування якого є дороговартісне, а самотужки люди не можуть придбати життєво важливі для порятунку стенти, інформує прес-служба партії "ВОЛЯ".

"Наразі витратних матеріалів залишилось орієнтовно на декілька тижнів роботи, а кошти з державної програми надійдуть лише на початку весни. Вартість одного стента для того, щоб врятувати життя однієї людини з інфарктом, складає порядка 35 тисяч гривень. Більшість людей не зможе знайти таких коштів", – пояснив Олег Атаманюк.

Виділення додаткового фінансування програми дозволило б закупити життєво необхідні стенти та врятувати близько сотні жителів нашої області. 

"Але більшість депутатів, очевидно, не розуміють важливості цієї проблеми і тому не підтримали цю поправку. Це насправді дуже сумно, коли від таких рішень залежить людське життя",  зазначив депутат.

Окрім того, Олег Атаманюк додав, що загалом в бюджеті на наступний рік є багато статей, за якими зменшується фінансування галузі охорони здоров’я, що є неприпустимо.

"Це надзвичайно прикро, особливо в такій складній ситуації, яка склалась сьогодні, коли через тотальну бідність люди не мають коштів на лікування. Швидка допомога привозить у лікарню все частіше пацієнтів у вкрай запущеному стані, в основному через те, що вони до останнього залишаються вдома через брак коштів на лікування. Без системних змін у охороні здоров'я на державному рівні та реальних кроків на рівні області ситуація тільки погіршуватиметься",  відзначив Олег Атаманюк.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: