fbpx

Обстрілом Маріуполя командував російський офіцер, – свідчення коректувальника

Суспільство 13:36, 26.01, 2015

Обстріли Маріуполя були здійснені російською артилерійською батареєю під командуванням російського офіцера з позивним "Попіл".

На прес-конференції в понеділок у Києві глава СБУ Валентин Наливайченко продемонстрував відеосвідчення затриманого коректувальника вогню Сергія Кірсанова, в яких він, зокрема, вказує на те, що російський офіцер Олександр із позивним "Попіл" командував російською артбатареєю, яка здійснювала обстріл, передає gazeta.ua.

"О 7.30 24 січня був перший наказ російського офіцера, який командував діяльністю артилерійського батальйону бойовиків. Обстріл здійснювався 5 разів за прямою вказівкою російських офіцерів…

До 14.20 корегували вогонь. О 14.20 чому припинили обстрілювати мирних маріупольців? Тому що надійшла інформація, що місія ОБСЄ виїхала в Новоазовський район, звідки чітко діяла російська артилерія", – розповів глава СБУ.

Він також назвав повне ім'я коригувальника теракту в Маріуполі.

"Його ім'я  Кірсанов Валерій Сергійович. Він громадянин України. 1974 року народження. Саме він контактував з російськими офіцерами",  сказав Наливайченко.

Він підкреслив, що установки залпового вогню та системи "Тюльпан" були сховані в селі Маркине Донецької області.

Нагадаємо, 24 січня внаслідок обстрілу Маріуполя загинули 30 людей, поранення отримали більше 100 осіб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: