fbpx

Обурені надвірнянці вимагали в Івано-Франківській ОДА скасувати призначення регіонала головою району

Суспільство 11:00, 29.01, 2015

Громадські активісти Надвірної, члени Надвірнянського штабу національного спротиву звернулися до керівництва Івано-Франківської ОДА з вимогою не призначати на посаду голови РДА Надвірнянщини Тараса Рудяка, начальника місцевого Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Сьогодні штаб у повному складі прибув зі зверненням до голови ОДА Олега Гончарука. Оскільки очільник області у відпустці, представників Надвірнянщини прийняв його заступник Сергій Басараб.

“Ми, представники Штабу національного спротиву, обурені попереднім узгодженням керівництвом Івано-Франківської обласної державної адміністрації щодо призначення на посаду голови Надвірнянської райдержадміністрації Рудяка Тараса Тарасовича. Доводимо до Вашого відома, що Тарас Рудяк за час своєї участі у громадсько-політичному житті району запам’ятався як “прибічник” режиму Януковича ще під час Помаранчевої революції і був одним з перших, якому представники Штабу національного спротиву висловили недовіру під час Революції Гідності 2014 року”, – зазначили у зверненні громадські активісти району.

“Ми однозначно не підтримуємо кандидатуру Рудяка, а тому, у разі його призначення, проводитимемо акції громадського спротиву”, – попередили вони в офіційному документі.

Активістів обурив той факт, що керівництво Івано-Франківської ОДА, так вони вважають, знехтувало думкою громадськості району та результатами рейтингового голосування і зупинило свій вибір на кандидатурі людини, проти якої виступає громадськість.

Нагадаємо, що раніше в Надвірній відбулися громадські слухання за участю голови ОДА Олега Гончарука та обласних активістів, на яких обговорювалися претенденти на посаду голови РДА. Тоді надвірнянці висловилися з приводу 13 кандидатів, серед яких не було Тараса Рудяка.  

“Приїхали ми сюди з обуренням, – не стримував емоцій Богдан Бойчук, член Громадської ради при голові адміністрації в місті Надвірна. – Тому, що не врахована думка громадськості, яку ми висловили на слуханнях, організованих у Надвірній з ініціативи Олега Гончарука. Пан Гончарук, можна так сказати, плюнув на нашу людську гідність. Так виходить, що нас мають за ніщо. Тому, що зараз призначається людина, яка не була в списках на обговорення і яка була в Партії Регіонів. Тому ми приїхали висловити свої претензії і побажання знову поновити громадське обговорення претендентів на посаду голови Надвірнянської РДА. Наша делегація – а це є члени громадських організацій району – буде добиватися, щоби призначення відбувалося відкрито з врахуванням думки мешканців Надвірнянщини. Якщо так не буде, будемо вдаватися до акцій громадянської непокори”.

Під час розмови з заступником голови ОДА Сергієм Басарабом надвірнянці повідомили, що їм відомі факти підкупу виборців паном Рудяком. І що це можуть підтвердити мешканці кількох надвірнянських сіл. “Після перемоги Революції Гідності надвірнянська Самооборона прийшла до Рудяка як до одного з перших претендентів на люстрацію. І він тоді сам написав був заяву на звільнення”, – повідомив учасник надвірнянського “Авомайдану” Ярослав Будзак.

Учасники делегації також висловили сумнів у фаховому рівні новопризначеного. “Нам потрібен кризовий менеджер. Ця людина не того рівня, щоби могла ефективно працювати на посаді керівника району”, – аргументував голова тамтешньої Асоціації учасників бойових дій Роман Лесюк. Його підтримав Іван Яремчук, голова благодійного фонду, ветеран військової служби, батько 11 дітей. За словами пана Яремчука, він на власному прикладі переконався, що голова Надвірнянського районного ЦССМ недостатньо допомагає тим, кому мусив би в силу своїх посадових обов’язків.

Таким чином, активісти Надвірнянщини ще раз категорично виступили проти призначення Тараса Рудяка. Проте не змогли назвати іншого кандидата від громадськості.

У відповідь заступник голови ОДА Сергій Басараб дав їм тиждень, щоби визначитися із претендентом.

“Будемо розглядати будь-яку кандидатуру, яку надасть громада Надвірнянщини. Співбесіда. Розмова. Ця ситуація не виняткова. Подібна є й у інших районах. Люди хочуть ефективного керівника, якому вони найбільше вірять. Ми зробимо так, щоби по максимуму задовольнити думку і бачення громади”, – прокоментував ситуацію Сергій Басараб. 

Нагадаємо, що під час громадських слухань з вибору кандидатів на посаду голови Надвірнянської райдержадміністрації в результаті голосування перемогу з 62 голосами здобув Ігор Писклинець.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: