fbpx

ОДА повернула Пійлівській сільраді рішення про входження до Голинської ОТГ

Суспільство 21:48, 30.08, 2016

У понеділок, 29-ого серпня, близько пів на сьому годину вечора мешканці села Пійло Калуського району перекрили дорогу державного значення «Стрий-Мамалига». Причиною стало рішення сільської ради про приєднання території сіл Пійло та Довга Калуська до Голинської об’єднаної територіальної громади.

Це рішення збурило частину громади і вони створили ініціативну групу, яка виступає за його відміну. На останній сесії сільської ради, яка розпочала свою роботу ще позаминулого тижня і досі не завершена, сільський голова Микола Семанів покинув сесійну залу через вікно. Ініціативна група звернулася до голови із листом-попередженням про організацію актів протесту проти об’єднання із Голинською ОТГ, інформують ”Вікна”.

29-ого серпня було заплановано мітинг у центрі Пійла, на який запросили і Миколу Семаніва. Проте він його проігнорував. Тоді громада села вдалася до крайніх методів, перекривши дорогу.

Представників районної влади довелося чекати практично дві години. За той час на трасі утворився затор від Калуша до Голиня. Найбільше нервували водії транспортних засобів:

Протестувальники пропускали транспорт із дітьми, вагітними жінками та карети швидкої допомоги. Коли на вулиці засутеніло, до Пійла приїхав перший заступник голови Калуської райдержадміністрації, екс-прокурор Василь Хомин.

Коли дорога була вільною для проїзду транспорту, на зустріч із громадою села прибули заступник голови Калуської РДА Сергій Дудинець та керуюча справами адміністрації Олена Романишин. Дійти консенсусу між владою та громадою вдалося завдяки мешканцю ПійлаРоману Ризі.

Із сільським головою Пійла вдалося зустрітися лише наступного ранку. Він приніс із собою листа облдержадміністрації з вимогою повернути проблемне рішення сільської ради на доопрацювання. Чому Микола Семанів три дні тримав його у таємниці і не попередив перекриття дороги – незрозуміло нікому.

Ініціативна група пійлівчан все ж добилася свого: сесію сільради буде продовжено 1-ого вересня. Проте сільський голова чомусь заперечив її проведення у просторій залі місцевої школи і скликав депутатів до тісного кабінету у сільраді. Тож, питання, входитиме Пійло до Голинської чи Калуської громади — відкрите.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: