fbpx

Один з найсильніших художників Польщі створить у Франківську мурал, який впливатиме на людей

Культура 20:16, 14.07, 2016

17 липня до Івано-Франківська в рамках мистецької резиденції приїде польський художник Славомір Zbiok Чайковський, який впродовж тижня створюватиме мурал.

В громадському ресторані "Urban Space 100" організатор резиденції Роман Малиновський та куратор Євген Самборський розповіли про те, як обрали художника і що ж намалює польський митець у Франківську, пише Репортер

Минулого року в рамках мистецької резиденції у Франківську тиждень працювала група польських художників на чолі з Павлом Альтгамером.

"Цього разу ми привозимо одного з найсильніших художників Польщі. Думали, будемо першими, хто заговорить про мурали в Івано-Франківську, – пояснює Роман Малиновський. – Однак після вихлопу, який стався з муралами Porto Frankо Гогольfesty, нам уже значно простіше".

"Я вибрав саме Zbioka, бо він мені здається хорошим початком для мистецької роботи в Івано-Франківську", – зазначає Євген Самборський.

КУРС писав, що в рамках запланованої резиденції польський художник створить величезний мурал  розміром 20×13 метрів на фасаді будинку за адресою вул. Мазепи, 100. 

Євген Самборський каже, що прагне не шокувати, а зацікавити людей мистецтвом. Робота Zbioka залишиться надовго в місті і, за його словами, впливатиме на людей.

"У нас було бажання розширити розуміння про художників, пояснити, що той, хто малює на стінах, не хуліган, – розповідає Роман Малиновський. – Кожен художник на резиденції не випадковий. Євген ретельно обдумує послідовність художників, яких ми привозимо у Івано-Франківськ".

"Зважаючи на те, що Zbiok замовив 20 літрів білої фарби і 10 літрів чорної, є припущення, що він створить двоколірну роботу, – жартує Роман. – Але він вирішив подивитися на місто, щоб вирішити, які кольори ще докупити".

Під час резиденції Славомір Zbiok Чайковський покаже декілька фільмів про вуличне мистецтво у Польщі та про фестиваль графіті, співорганізатором якого він є.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: