fbpx

"Океан Ельзи" презентував кліп на нову пісню "Не твоя війна". Відео

Культура 23:41, 26.04, 2015

Відео пісні про війну із зовнішнім та внутрішнім ворогом мало з'явитися лише восени, але плани змінилися.

Сьогодні в ефірі програми ТСН.Тиждень гурт "Океан Ельзи" на чолі зі Святославом Вакарчуком презентував кліп на нову пісню "Не твоя війна". Відео мало з'явитися на екранах не раніше осені. Але безперервні смерті на фронті, підступність ворога та найголовніше – байдужість, у дечому, самих українців – усе це змінило плани, повідомив соліст гурту.

У пісні "Не твоя війна", за словами автора,  рецепт, як же нам жити далі і чия насправді війна. Провокативною є не тільки назва пісні, а й відео. У ньому – жодного кадру з війни, тільки символи.

Знімання нового відео тривали в режимі суворої секретності, з майданчика було заборонено викладати до Мережі навіть селфі. У кліпі знявся не лише "Океан Ельзи", а й чотири сотні шанувальників гурту.

"Люди з різних куточків: і з Криму, із Заходу, із Сходу, із Києва, із Центру. Із цією піснею були пов'язані переживання великої кількості загиблих людей, які вже восени проявилися в Україні. Коли написав приспів (я написав його швидко, буквально за 15 хвилин), я зрозумів, що це буде пісня про причини, а не про наслідки",  говорить Святослав Вакарчук.

Щоби в кліпі не було жодного кадру зі справжньої війни, наполіг британський режисер Говард Грінхол. Він працював для Стінга та Джорджа Майкла і до Києва приїхав спеціально заради "Океану Ельзи".

Головним символом кліпу є монета – на одному її боці добро, на іншому зло. І українці, каже Святослав, так само весь час покірно чекають, на який же бік упаде вона, як вирішить доля, замість того, аби взяти цю долю в свої руки.

"Пісня про те, що війна – постійно з внутрішнім ворогом. Своїм страхом, своєю байдужістю, своїм "моя хата скраю", своїм консерватизмом. Усі ті речі, які не дозволяють вигравати в світі. Це мій крик душі – давайте не ходити по колу",  наголошує Святослав Вакарчук.
 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: