fbpx

Олександр Шевченко ініціював законопроект про просте, швидке і дешеве розмитнення автомобілів на "євробляхах"

Суспільство 11:53, 29.03, 2018

Нардеп Шевченко пропонує розмитнювати авто всього за 500 євро, без ПДВ та акцизу. У Верховній Раді України зареєстровано відповідний законопроект №8208 від 28.03.2018 р.

"Переконаний, що в наш час автомобіль – це справді не розкіш, а засіб пересування. Він необхідний усім – сімейним лікарям, щоб виїхати до хворого, підприємцям, щоб бути мобільними і встигати вести справи, простим людям, щоб відвідати родини, для подорожей та відпочинку… На жаль, сьогодні українці доведені до зубожіння. За рівнем доходів на душу населення ми на передостанньому місці в Європі, відстаючи навіть від більшості пострадянських країн.. Про яку гідність українця може йти мова в таких реаліях? І те, що держава, не забезпечивши гідний рівень життя, встановлює астрономічні, не бачені ніде в світі ставки розмитнення автомобілів, в тому числі і вживаних, виглядає як цинічне знущання над людьми", – ділиться думками Олександр Шевченко.

До прикладу, якщо розмитнення автомобіля, завезеного з країни ЄС, з об’ємом двигуна 1900 куб. см (бензин) вартістю 6 тисяч євро обійдеться згідно з новим законом в 500 євро, то згідно з чинною зниженою ставкою (до 31 грудня 2018 року) розмитнення складає 2300 євро, тоді як згідно з повною ставкою – аж 5500 тисяч євро.

Для того, щоб зробити ринок транспортних засобів доступним для більшості українців, Олександр Шевченко ініціював та разом з іншими народними депутатами від УКРОПу підготував і подав до Верховної Ради України законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку ринку транспортних засобів", який зареєстровано за №8208 від 28.03.2018 р.

Цим законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України та Митного тарифу України, якими тимчасово, до 31 грудня 2019 року, звільнити від оподаткування податком на додану вартість та акцизним податком як нові, так і ті, що були у використанні, легкові транспортні засоби особистого користування, не старші 10 років, та встановити ввізне мито на легкові автомобілі в розмірі 500 євро за одиницю.

Таким чином, вартість розмитнення автомобіля передбачається встановити на рівні 500 євро за один автомобіль, без жодних додаткових прихованих зборів та платежів.

Це дасть змогу здешевити вартість транспортних засобів та зробити їх доступними для більшості українців, які за таких умов не будуть шукати шляхів обходу закону та ввозити транспортні засоби за незаконними схемами, а зможуть за доступну ціну придбати автомобіль, сплативши при цьому фіксований платіж у розмірі всього 500 євро.

Водночас звільнення від передбаченого законопроектом оподаткування не буде поширюватись на транспортні засоби, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) або з окупованої території України.

Автомобілям з іноземною реєстрацією, які вже незаконно перебувають на території України, передбачається надати строк у 3 місяці з моменту набрання чинності законом для законного розмитнення транспортних засобів згідно із запропонованими законопроектом ставками.

На думку авторів законопроекту, його прийняття позитивно вплине на розвиток автомобільного ринку та сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу як на ринку автопродаж, так і наданні страхових послуг та послуг з автомобільного сервісу. Вартість автомобіля стане доступнішою, що дасть змогу підвищити життєвий рівень громадян України і знизить соціальну напругу в суспільстві з цього питання.

На сьогоднішній день гостро постала проблема так званих "євроблях" – транспортних засобів з іноземною реєстрацією, власники яких відповідно до чинного законодавства не мають змоги узаконити свої транспортні засоби на взаємовигідних з державою умовах.

Так, за даними Державної фіскальної служби України, станом на 31 січня 2018 року на території України перебувало майже 425,4 тисяч автомобілів з іноземною реєстрацією, з яких понад 246,4 тисяч машин – незаконно, а деякі аналітики звертають увагу, що збитки бюджету від недоотримання митних платежів, які могли б надійти від розмитнення вищевказаних автомобілів, становлять більш як 20 млрд гривень.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: