Загалом на олімпіаді з географії змагались представники 23 країн світу. Зокрема, з України ще троє школярів, проте показати найкращий результат вдалось саме іванофранківцеві, передає кореспондент Фіртки.
Роман Букатюк поділився враженнями від свого перебування у Бразилії та здобуття "географічної" бронзи. Юнак каже, не здобули перемогу, адже цьогоріч завдання були дещо важчими, однак він зумів подолати труднощі та вибороти призове місце.
"Команда з України буле однією із наймолодших, нам було по 15-16 років, а іншим учасникам по 17-18. Інша причина в тому, що учасники команди, яка виборола золото, вивчають окремо науки про Землю. До прикладу, у них астрономію починають вивчати з сьомого класу, а у нас вона викладається лише в одинадцятому", – розповідає Роман.
Однак хлопця переповнюють приємні емоції від поїздки, адже, як зауважує Роман, у Бразилії він познайомився з багатьма дітьми із різних куточків світу.
Зараз Роман Букатюк має дві заповітні мрії: мир в Україні та здобуття незвичної професії сейсмолога.
Мати Романа Галина Букатюк пишається сином. Каже, після народження Романа вона, архітектор за освітою, присвятила своє життя його навчанню.
"Я присвятила себе вихованню сина, оскільки побачила його здібності до навчання. З самого дитинства він цікавився енциклопедіями. Я купувала йому багато книг, бо він міг одну книжку прочитати за декілька годин", – зазначає Галина Букатюк.
За словами вчителя географії Святослави Бойчук, якщо предмет викладати з любов’ю, то діти це відчувають.
"Я горда за нашого учня, за наше місто, бо цього року він один з Івано-Франківська брав участь у міжнародній олімпіаді. І я також горджуся за Україну. Як розповідав Роман, багато хто ще не знає, що Україна самостійна, незалежна держава. А тепер, завдяки нашим перемогам, про нас знають. Адже будь-яка цивілізована країна – це насамперед високоосвічена молодь", – вважає Святослава Бойчук.
Наразі керівництво школи готує подання, щоб присвоїти Святославі Бойчук звання "Заслуженого вчителя України".
Привітати бронзового призера приїхав народний депутат України Олександр Шевченко, завдяки якому поїздка хлопця на олімпіаду стала можлива. Адже через Міністерство освіти поїздка команди українських учнів була під загрозою зриву. В останній момент батькам учнів повідомили про те, що потрібно знайти по 1,5 тисячі доларів на квитки.
Олександр Шевченко оплатив дорогу талановитому хлопцеві, а також сьогодні подарував йому ноутбук, оскільки на олімпіаду школяр їхав із позиченим.
Також подарунок від народного депутата, новий проектор, отримала школа.
"В будь-якій країні важливо, щоб були розумні діти. Бачу своїм обов'язком допомогу талановитим дітям. Ті міжнародні змагання, всесвітня Олімпіада з географії, яка була у Бразилії, ще раз говорять про те, що у нас дуже талановита молодь і що Україні не бракує розумних людей. Україні тільки бракує того, щоб люди змогли розширити свій світогляд, їздити в різні країни і бачити, як розвивається весь світ. Тому, безумовно, я допомагаю і буду допомагати талановитій молоді, дітям, школам та різноманітним освітнім закладам", – запевнив Олександр Шевченко.
До слова, перемога Романа Букатюка – це перше видатне досягнення у галузі освіти в Івано-Франківську від початку нового навчального року.
На правах реклами