fbpx

Олександр Шевченко: щоб запобігти екологічному лиху у Рибному, потрібні лише бажання і чесна влада

Політика 18:39, 10.10, 2015

Народний депутат України Олександр Шевченко разом з представниками Інституту розвитку міста "Новий Івано-Франківськ" в рамках вивчення екологічних проблем Прикарпаття відвідав міське сміттєзвалище в Рибному.

Система накопичення і захоронення твердих побутових відходів, яка функціонує сьогодні в області, уже найближчим часом може призвести до масштабної екологічної катастрофи, а тому, на думку нардепа, потребує якнайшвидшого вирішення.

"Чому ситуація зі сміттям вигідна чиновникам? Бо сотні мільйонів гривень у всій області витрачаються на утилізацію сміття, і це видається для них привабливим у плані збагачення – збільшення власних статків. Ми почнемо з цього полігона. Я переконаний, що у найближчі роки ми переробимо оце все сміття і те сміття, яке буде генеруватися в майбутньому. Все буде перероблятися, з того сміття буде вироблятися енергія на потреби міста. Я переконаний, що знайду інвестора, який швидко збудує переробне підприємство, і проблема з сміттям буде вирішена остаточно", – наголосив Олександр Шевченко.

Народний депутат України Олександр Шевченко вважає пріоритетом запобігти екологічному лиху і створити завершений цикл перетворення сміття в енергію.

Олександр Шевченко: щоб запобігти екологічному лиху у Рибному, потрібні лише бажання і чесна влада 1

Підтвердження цих слів  програма "Івано-Франківськ – енергоефективне місто", розроблена Інститутом розвитку міста "Новий Івано-Франківськ". Автори  переконують, що проблему можна вирішити уже за кілька років.

"У планах велика програма з утилізації твердих побутових відходів, яка включає у себе у тому числі будівництво заводу по сміттєспалюванню. Ми розглядаємо один з найбільш прогресивних і екологічно чистих методів сортування  це гідросепарація, яка побудована на звичайній воді, де важкі метали, все, що важче води, осідає на дно, органіка залишається посередині, а папір і пластик залишається зверху. Шляхом продуву воно все здувається у контейнери, де і переробляється",  поділився напрацюваннями Андрій Кір'янов керівник програми "Івано-Франківськ – енергоефективне місто".

Такі новітні заводи можуть самі себе забезпечувати енергією, більше того, забезпечувати нею цілі мікрорайони міста. Будівництво такого сміттєпереробного заводу, за словами А. Кір’янова, коштує близько 30 мільйонів євро.

Олександр Шевченко: щоб запобігти екологічному лиху у Рибному, потрібні лише бажання і чесна влада 3

В Інституті підрахували, що за правильної експлуатації  та наявності споживачів проект окупиться за два роки.

Отож сміття, яке заважало, а інколи і лякало неминучою екокатастрофою, можна буде використати з користю для міста. А для цього, за переконанням нардепа Олександра Шевченка, потрібні бажання і чесна влада.

Олександр Шевченко: щоб запобігти екологічному лиху у Рибному, потрібні лише бажання і чесна влада 5

На полігон твердих відходів, що поблизу Івано-Франківська, кожного дня вантажівки привозять близько 200 тонн сміття, розповідає директор підприємства "Полігон твердих побутових відходів" Юрій Мороз.

Олександр Шевченко: щоб запобігти екологічному лиху у Рибному, потрібні лише бажання і чесна влада 7

"У такому стані, як зараз знаходиться полігон, і з тим навантаженням, як сюди звозять сміття з усієї області, термін його експлуатації буде складати 5-6 років. Тобто якщо ми і надалі будемо звозити таку велику кількість сміття, трамбувати і захоронювати, тут вже незабаром просто не вистачатиме територій",  наголосив Ю. Мороз.

Занепокоєння висловлюють і екологи та громадськість. Величезна купа сміття викликає жах, а до того ж є небезпечною. Адже метан, який утворюється під час перегнивання відходів, є вибухонебезпечним і шкідливим для навколишнього середовища.

Олександр Шевченко: щоб запобігти екологічному лиху у Рибному, потрібні лише бажання і чесна влада 9

Одна з найголовніших проблем, пов’язана з похованням побутових відходів,  утворення метану, так званого звалищного газу, який сприяє появі вибухо- і пожежонебезпечних умов як на самому звалищі, так і на прилеглих територіях. Пожежі на звалищах, у свою чергу, приховують неабияку екологічну небезпеку.

"Неконтрольоване горіння звалищ призводить до утворення та потрапляння в атмосферу токсичних сполук, в тому числі невідомих, які переносяться на значні відстані. Також величезну небезпеку становить фільтрат, що потрапляє з території звалищ у підземні води. У відходах тривалий час зберігаються бактерії, що викликають черевний тиф, дизентерію, холеру, туберкульоз, інші небезпечні хвороби. Недолік нашої влади в тому, що вони не думають про майбутнє, а лиш звозять  скидають, звозять  скидають, шкодячи собі ж і нашим нащадкам»",  говорить громадський діяч, еколог Сергій Чирва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: