fbpx

ОПОРА: Другий тур виборів міського голови Івано-Франківська пройшов без значних порушень

Політика 15:15, 17.11, 2015

Напередодні другого туру виборів міського голови Івано-Франківська спостерігачі ОПОРИ виявляли випадки поширення "чорного піару", друкованих матеріалів агітації з ознаками маніпуляції, а також зафіксували факти зловживання адміністративним ресурсом у агітаційних цілях.

Крім того, у день голосування в Івано-Франківську було виявлено низку носіїв зовнішньої реклами з візуальними матеріалами, які були стилізовані під агітаційні матеріали двох кандидатів на посаду міського голови Івано-Франківська – кандидата від БПП "Солідарність" Ігоря Насалик та кандидата від ВО "Свобода" Руслана Марцінківа. Цей випадок ОПОРА розцінює як маніпулятивний крок з боку кандидатів для обходу законодавчої заборони на агітацію у "день тиші" та в день голосування.

Що стосується роботи виборчих комісій під час організації голосування та встановлення результатів голосування, то спостерігачі ОПОРИ не виявили грубих порушень, які б могли вплинути на результати голосування.

"Зважаючи на виявлені під час агітації порушення, агітаційну кампанію не можна оцінити як таку, що відповідала принципу чесної конкурентної боротьби, проте впливу на організацію голосування та результати голосування вони не мали, так само як і не мали негативного впливу на результати голосування дрібні процедурні порушення з боку виборчих комісій під час організації голосування", – прокоментував Іван Маруняк, координатор Громадянської мережі ОПОРА на Івано-Франківщині.

Інформацію про підкуп виборців на одній із дільниць у день голосування 15 листопада не підтвердили ані спостерігачі ОПОРИ, ні органи правопорядку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: