fbpx

ОПОРА: На двох дільницях у Коломийському та Снятинському районах – помилки у бюлетенях

Політика 12:36, 25.10, 2015

У селі Лісний Хлібичин Коломийського району у бюлетені на виборах до сільської ради спостерігачі ОПОРИ виявили помилку у прізвищі кандидата. Замість прізвища Остап'юк Василь Михайлович вказано прізвище Остапів.

Про аналогічну помилку повідомили з села Потічок Снятинського району. У виборчому бюлетені з виборів сільського голови неправильно зазначено ім’я кандидатки на посаду сільського голови. 

Так, кандидатці Буграк Ганні Юріївні неправильно зазначили ім’я у виборчому бюлетені, вказавши ім’я Галина.

"Прямих наслідків за такі помилки законом не передбачено. Кандидати, щодо яких допущена помилка у бюлетенях, не втрачають статус кандидата, але помилка в бюлетені може негативно вплинути на результат голосування, оскільки фактично в бюлетені зазначена інша людина, а не та, яка зареєстрована кандидатом. Людина, яка приходить на дільницю і шукає кандидата за прізвищем, ім’ям та по батькові, може не знайти потрібного кандидата і проголосувати за когось іншого.

Крім того, виборча комісія може також прийняти рішення про визнання виборів на цій дільниці недійсними або не зарахувати голоси кандидату, щодо якого була допущена помилка в бюлетені. 

Інша сторона медалі: якщо хтось із суб'єктів виборчого процесу захоче оскаржити результати голосування, то матиме високі шанси виграти судовий позов, оскільки помилка у бюлетені може мати суттєвий вплив на волевиявлення виборців", – пояснив Іван Маруняк, координатор Громадянської мережі ОПОРА на Івано-Франківщині.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: