fbpx

ОПОРА: Розбіжність за кількістю виборців між округами на Прикарпатті занадто велика

Суспільство 17:15, 23.09, 2015

В Івано-Франківській області утворено 497 територіальних виборчих комісій для організації і проведення виборів голів і депутатів сільських, селищних і міських рад (міста районного значення), а також рад трьох об'єднаних громад.

Процес утворення цих виборчих комісій для відповідних міських і районних виборчих комісій вищого рівня супроводжувався кадровими проблемами, – наголосив на прес-конференції Іван Маруняк, координатор ОПОРИ на Прикарпатті.

Внаслідок того, що політичні партії не делегували для роботи у виборчих комісіях достатньої кількості осіб, районні і міські ТВК, що утворювали комісії нижчого рівня, були змушені самостійно (за поданням голови ТВК) доукомплектовувати кадрами сільські й селищні ТВК. 

В Івано-Франківській області функціонує дві сільські ТВК, які на 100% утворені за поданням голови, оскільки жодна політична сила не делегувала туди жодного свого представника – це Бабинська сільська виборча комісія (Косівський район) та Посічська сільська виборча комісія (Тисменицький район). Загалом по Івано-Франківській області сільські, селищні і міські (міста районного значення) виборчі комісії майже на 30% утворені з осіб, включених до складу комісій за поданням голів відповідних ТВК вищого рівня. Такі партії, як "УКРОП", "Українська Галицька Партія" і "Наш край", які проявляють активність у Івано-Франківській області, не делегували жодного свого представника до складу виборчих сільських і селищних комісій.

Якщо цю ситуацію розглядати у розрізі районів, то у Косівському районі найбільша частка осіб, які включені до складу сільських і селищних виборчих комісій за поданням голови ТВК вищого рівня – 73% (263 члени виборчих комісій), сільські і селищні ТВК Коломийського і Надвірнянського районів майже наполовину утворені з осіб, включених до складу виборчих комісій за поданням голови ТВК вищого рівня – на 48,5% (188 членів виборчих комісій) і відповідно 49,5% (141 члени виборчих комісій). В інших районах меншою була потреба доукомплектовувати сільські й селищні ТВК за поданнями від голів ТВК вищого рівня.

Така ситуація, на думку ОПОРИ, може свідчити про те, що вибори до окремих рад у цих районах не входять до пріоритетів політичних партій або політичні партії не володіли необхідним кадровим потенціалом для делегування своїх представників у кожну виборчу комісію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: