fbpx

ОПОРА розповіла про порушення під час ЗНО на Прикарпатті

Суспільство 14:32, 06.07, 2015

В Івано-Франківській області Громадянська мережа "ОПОРА" слідкувала за дотриманням процедур проведення зовнішнього незалежного оцінювання з чотирьох предметів (українська мова та література, англійська мова, математика, історія України), провівши 39 спостережень.

Підсумки проведення ЗНО-2015 у Івано-Франківській області підбив сьогодні на прес-конференції координатор Громадянської мережі "ОПОРА" в області Іван Маруняк.

Спостерігачі від "ОПОРИ" не помітили жодних порушень з боку персоналу чи фактів недобросовісного виконання обов’язків. Проте учасники ЗНО виявились менш дисциплінованими. 

Так, були зафіксовані випадки, коли абітурієнти мали при собі заборонені засоби зв'язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також елементи, які могли би бути частинами складних пристроїв. Під час перевірки металодетекторами заборонені пристрої були виявлені у 9 учасників. Пристрої вилучили, а роботи анулювали. Найбільше вилучень було під час тесту з української мови і літератури – 6, і по одному на математиці, історії України і фізиці.

Спостерігачі зазначають, що частка порушників незначна, а тому це не має масового характеру. У порівнянні з минулим роком їх кількість зменшилась.

"Це означає, що народ знудьгувався за порядком і хоче жити за правилами", – прокоментував директор ІФРЦЯО Богдан Томенчук.

Богдан Томенчук зазначив, що цього року учасники ЗНО можуть подивитись свої роботи через інтернет і подати на апеляцію у разі незгоди із оцінкою, оскільки роботи перевіряють живі люди, які також можуть помилитись після перевірки кількох сотень робіт. Разом із цьогорічним запровадженням базового і поглибленого рівнів ЗНО та зарахуванням результатів тестування з української мови як ДПА було запроваджено нову систему оцінювання сертифікаційних робіт, тобто порогу "склав / не склав".

Через брак відповідної нормативної бази, відповідних норм у "Положенні про громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів" громадські спостерігачі не мали можливості здійснити повноцінне громадське спостереження за роботою експертних груп, які працювали над визначенням порогового бала. "ОПОРА" запропонувала УЦОЯО на майбутнє внести відповідні зміни у Положення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: