fbpx

ОПОРА: Відкликання Симоненком членів ДВК не загрожує зривом виборів в області

Політика 12:59, 20.05, 2014

Вчора в івано-франківських мас-медіа з’явилася інформація про те, що штаб кандидата в Президенти від КПУ Петра Симоненка в Івано-Франківську масово відкликає людей із ДВК у зв’язку з тим, що кандидат оголосив про намір знятися з виборчих перегонів.

При цьому інформують, штаб кандидата змушує своїх представників у ДВК писати заяви про складання повноважень членів дільничних виборчих комісій. ЗМІ розцінили цю ситуацію як серйозну загрозу зриву виборчого процесу, дещо перебільшивши проблему.

Інформація про те, що представники Симоненка у виборчих комісіях Івано-Франківської області пишуть заяви про складання повноважень, підтверджується. Вчора голова ОВК №85 (центр — Тлумач), представник кандидата комуніста, подав заяву у ЦВК про складання повноважень. Спостерігачі ОПОРИ повідомляють, що далеко не всі члени ДВК від цього кандидата хочуть виконувати вказівку штабу кандидата і писати заяви про складання повноважень.

“Стосовно загрози зриву виборів у Івано-Франківській області через те, що комуністи не будуть брати участі у роботі ДВК, хотів би всіх заспокоїти — загроза перебільшена. Навіть якщо всі комуністи не братимуть участі у роботі ДВК, — трагедії не відбудеться. ДВК працюватимуть без них. Симоненко лише у 178 ДВК Івано-Франківської області має своїх представників. Якщо всі вони одностайно ігноруватимуть виконання своїх обов'язків у ДВК, то це означає лише те, що 178 ДВК із 1034 ДВК Івано-Франківщини працюватимуть у складі 11 осіб, а не 12. Крім того, зміни до Закону України "Про вибори Президента України", що набули чинності 7 травня цього року, говорять про те, що виборча комісія може працювати у кількісному складі не менше 9 осіб. Тому не варто переоцінювати роль комуністів, цим вони вибори на Прикарпатті точно не зірвуть”, — прокоментував Іван Маруняк, координатор Громадянської мережі ОПОРА на Івано-Франківщині.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: