fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • ОПОРА: Віктор Шевченко – рекордсмен за використанням субвенцій у дочасній агітації на Прикарпатті. ФОТО, ВІДЕО

ОПОРА: Віктор Шевченко – рекордсмен за використанням субвенцій у дочасній агітації на Прикарпатті. ФОТО, ВІДЕО

Політика 17:41, 12.12, 2018

Попри те, що виборчі перегони в Україні ще не розпочалися, народні депутати та політичні партії вже змагаються за симпатії виборців. Одним із найпопулярніших інструментів такого змагання є використання державних субвенцій. ОПОРА відслідкувала ймовірні випадки використання народними депутатами та політичними партіями бюджетних ресурсів з метою дочасної непрямої агітації на Прикарпатті.

Предметом дослідження стала субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій, кошти Державного фонду регіонального розвитку та Дорожнього фонду, а також інші бюджетні програми і ресурси. ОПОРА досліджувала, як політичні гравці використовували ці субвенції для ймовірного здійснення непрямої агітації виборців. Інформацію для аналізу взяли із відкритих публічних джерел: Інтернет-ЗМІ, друковані ЗМІ, Фейсбук-сторінки народних депутатів та політичних партій.

Протягом червня – жовтня 2018-го року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували 748 випадків ймовірного використання інфраструктурних проектів та соціально-економічних заходів у цілях непрямої агітації на користь народних депутатів України та/чи політичних партій в Україні.

Такі випадки виявили в усіх регіонах України, а найбільше у: Волинській (83), Черкаській (82), Полтавській (62), Львівській (52) областях. У Івано-Франківській області протягом червня – жовтня зафіксували 45 випадків ймовірного використання інфраструктурних об’єктів та соціально-економічних заходів для непрямої агітації на користь народних депутатів.

ОПОРА: Віктор Шевченко – рекордсмен за використанням субвенцій у дочасній агітації на Прикарпатті. ФОТО, ВІДЕО 1

Найбільше випадків ймовірного піару на субвенціях виявлено на користь народного депутата Віктора Шевченка (позафракційний) – 22 випадки. Це, зокрема, ремонт доріг, ремонт протитуберкульозного диспансеру, реконструкція льодової арени, ремонт бібліотек, ремонт садочків, встановлення дитячих майданчиків, ремонт вуличного освітлення тощо.

Інші випадки: Юрій Соловей (фракція БПП "Солідарність") – 9, Олександр Шевченко (позафракційний) – 5, Анатолій Дирів (фракція "Народний фронт") – 4, Андрій Іванчук (фракція "Народний фронт") – 4, Михайло Довбенко (фракція БПП "Солідарність") – 3, Володимир Шкварилюк (фракція "Народний фронт") – 2. Серед згаданих випадків кілька було виявлено після оприлюднення загальнонаціонального дослідження.

До прикладу, 4.06.2018 року народний депутат Віктор Шевченко разом із Миколою Палійчуком, головою Постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Івано-Франківської обласної ради, відвідали льодову арену "Нафтохімік" у Калуші. Як повідомляють ЗМІ та сторінка Шевченка у соціальній мережі, "з ініціативи нардепа на реконструкцію закладу, будівництво нових роздягалень та встановлення сучасного лед-освітлення на цей спортивний об’єкт із державного бюджету було виділено півмільйона гривень". Кошти на об’єкт передбачені субвенціями на соціально-економічний розвиток у 2017 та 2018 роках.

А 24-го липня цього року на сторінці нардепа у Фейсбук з’явилося повідомлення про те, що "за сприяння Віктора Шевченка Войнилівський ДНЗ "Берізка" отримає новий харчоблок. На його ремонт за сприяння народного депутата України було виділено майже 300 тисяч гривень".

ОПОРА: Віктор Шевченко – рекордсмен за використанням субвенцій у дочасній агітації на Прикарпатті. ФОТО, ВІДЕО 3

Як повідомляють ЗМІ, 14 жовтня 2018 року у селі Середній Березів Косівського району Івано-Франківської області відкрито дитячий садок. На заході були присутні народний депутат Юрій Соловей, голова районної державної адміністрації Віталій Кічеряк, голова районної ради Павло Ванджурак, начальник відділу освіти Володимир Козьменчук та інші. Директорка дитячого садка "Березунчик" Ярослава Крушняк зазначила: "завдяки програмі Президента України та клопотанню народного депутата України Юрія Солов’я з державного бюджету було виділено 500 тисяч гривень на завершення ремонтних робіт. Шістнадцять років тому тут був садок на одну групу, пізніше будівлю переобладнали під майстерню. Від сьогодні тут знову лунатиме дитячий сміх". Кошти на об’єкт передбаченні субвенцією на соціально-економічний розвиток у 2018 році.

ОПОРА: Віктор Шевченко – рекордсмен за використанням субвенцій у дочасній агітації на Прикарпатті. ФОТО, ВІДЕО 5

"Залучені з державного бюджету субвенції на соціально-економічний розвиток округів – одна з найпопулярніших тем, про яку говорять народні депутати, обрані в одномандатних виборчих округах. З одного боку, фінансові ресурси дозволяють вирішити низку соціально-економічних проблем у регіоні, але з другого боку, це негативно впливає на конкурентність політичного середовища в окрузі. Скажімо, якщо одні депутати сформували собі позитивний імідж, вихваляючись масштабними проектами в окрузі, здійсненими за кошти держбджету, й позиціонуючи їх як свої особисті досягнення, інші політичні гравці, які не є народними депутатами та позбавлені можливості залучати державні субвенції, постають перед виборцями у менш позитивному образі. Крім того, не слід забувати, що частина депутатів є членами команд потенційних кандидатів на пост Президента, а інша частина заявила про президентські амбіції, – наголошує Богдан Морикіт, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області. – Крім того, тема використання субвенцій формує у виборців викривлене уявлення про функції народного депутата – як про особу, головним обов'язком якої є "вибивання" коштів із держбюджету. Виборцям важливо розуміти, що основною  функцією народних депутатів є законотворча діяльність, меншою мірою діяльність народних депутатів стосується забезпечення матеріальними благами окремих територій".

У зв’язку із наближенням двох виборчих кампаній та з метою недопущення використання бюджетних ресурсів у цілях агітації на користь певних кандидатів та/чи політичних партій Громадянська мережа ОПОРА й надалі буде фіксувати випадки активностей, що можуть бути пов’язані із використанням державних коштів.

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: