fbpx

Оприлюднення списків рекомендованих до зарахування у ВНЗ проходить з порушеннями

Суспільство 12:33, 04.08, 2014

З проведеного Громадянською мережею ОПОРА моніторингу оприлюднення рейтингових списків, а також списків рекомендованих до зарахування у 183 ВНЗ державної та комунальної форм власності та 91 приватного закладу простежуються певні тенденції.

Більшість навчальних закладів не використовує форму, запропоновану з ЄДЕБПО для демонстрації списку вступників, рекомендованих до зарахування. Не завжди у списках зазначені категорії вступників, передбачені Умовами прийому, зокрема, немає інформації про загальний конкурсний бал, не відзначено приналежність вступників до категорії поза конкурсників, цільовиків.

Окрім цього, не на всіх веб-сторінках ВНЗ можна легко відшукати списки рекомендованих до зарахування. Іноді посилання розміщене на головній сторінці, проте частіше – у підтемах розділу "Приймальна комісія" чи "Абітурієнту" або у рубриці новин. Формат списків теж відрізняється – від сканованих документів до заархівованих папок. 

Як і минулоріч, частина вишів на першому етапі рекомендують до зарахування значно більше абітурієнтів, ніж виділено місць державного замовлення. Також деякі навчальні заклади, які були лідерами за кількістю отриманих заяв від вступників, наприклад Національний авіаційний університет, взагалі не оприлюднили списки рекомендованих на веб-сайті. Це утруднює можливість перевірки власної рейтингової позиції тими абітурієнтами, що знаходяться не в столиці і подавали електронні заяви для участі у конкурсному відборі. Окремі виші розмістили на веб-сайтах оголошення, що рейтингові списки будуть зачитані безпосередньо в приміщенні навчального закладу, а на сайті інформація не висвітлюватиметься.

Дані у таблицях подані станом на 2 серпня 2014 року. ОПОРА також проводитиме моніторинг наявності на веб-сайтах списків рекомендованих до зарахування у другому та третьому етапі, тому вкотре звертає увагу приймальних комісій ВНЗ на обов'язковість розміщення та вчасність оприлюднення таких даних.

За матеріалами: громадянської мережі ОПОРА.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: