fbpx

"Оскар геть!" – мешканці Отинії вимагають розірвати договори оренди своїх земель з агрофірмою

Суспільство 15:20, 11.08, 2017

Жителі прикарпатського селища Отинія довірили свої землі агрофірмі "Оскар" та взамін отримали отруйне довкілля та повне ігнорування. Нещодавно громада скаржилась на те, що підприємство не дотримується норм при скропленні полів, що, на їх думку, спричиняє захворювання дітей, гине риба, птиця і бджоли.

За їхніми словами, "Оскар" надалі обробляє поля без обіцяних попереджень та з чималими порушеннями. Тому люди хочуть розірвати договори оренди своїх земель.

Тож, згуртувавшись, місцеві вкотре прийшли на зустріч з горе-землеробами.

Мешканка селища Отинія Світлана Гуляк розповідає, що агрофірма дає неправдиву інформацію в оголошеннях про скроплення: 

"Наприклад, пишуть, що 26 липня скроплюватимуть Глибоку (село Глибока) в нічний час, проте ми впіймали їх вранці, о 9 годині. Вони думали, що їх ніхто не побачить, бо поле за лісом. Ми не хочемо, щоб вони нас тут травили, тут живе молодь і діти, вони не повинні хворіти".

Незадоволений такою ситуацією і колишній голова Отинійської селищної ради Михайло Хавлюк: "Здоров’я наших дітей і внуків не має залежати від якихось незрозумілих осіб, від фірми, яка належить Медведчуку і Шуфричу. Оці двоє розпочали війну на Сході. Там гинуть люди, а тепер мають гинути тут, у глибокому тилу, через те, що вони хочуть лопатою згрібати гроші". 

Ось вже декілька років поспіль агрофірма "Оскар" вирощує на селянських паях ріпак. Кажуть, поля обприскують цілком безпечними препаратами.

На зустрічі з мешканцями директор ПСП "Оскар" Олександр Кобильник розповів мешканцям, що посіви ріпаку обробляють оригінальним препаратом відомої німецької фірми "Байєр", який є за сертифікованим. Втім місцеві виявили, що замість німецького препарату агрофірма використовує молдовську підробку, що у рази дешевша за оригінал. 

Мешканець селища Отинія Валерій повідомив: "4 травня, коли була висока температура, я взяв наклейку препарату і передав у Київ разом з пробами. Виявилось, що він молдавського виробництва, а "Оскар" розказує, що німецького".

У відповідь директор агрофірми сказав: "Навіть такі машини, як Тойота, є японська, є арабська і є російська. Якщо то оригінальний препарат фірми "Байєр", то це фірма Байер"".   

Такі аргументи зовсім не втішили місцевих. Спільно з активістами  партії "РУХ НОВИХ СИЛ" вони ініціювали збір підписів щодо розірвання договорів з горе-землеробами.

Помічник народного депутата Юрія Дерев’янка, юрист Марія Карп’юк розповідає: ""Оскар" нам обіцяв, що буде дотримуватися усіх умов обробки полів – обіцянок не дотримано. Люди склали заяву, ми цьому посприяли, зібрали підписи. Максимум вже 300 є щодо розірвання договорів". 

Тим часом, якщо агрофірма "Оскар" продовжуватиме на тутешніх землях свою діяльність з порушеннями, місцеві обіцяють вдатися до більш радикальних дій. 

До речі, громада Отинії за допомогою у вирішенні проблеми зверталась і до народного депутата від партії "ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ" Юрія Дерев’янка. Той в свою чергу направив звернення до Коломийського відділу поліції ГУ НП Івано-Франківської області з проханням вжити необхідних заходів та розібратись у проблемі.

Крім того, нардеп направив ряд депутатських звернень до керівництва Коломийської райради та РДА, обласної Держекоінспекції, обласної прокуратури, Головного управління Держспоживслужби Івано-Франківської області, обласної санітарно-епідеміологічної станції. Дерев’янко просить у вищевказаних інстанцій перевірити ситуацію, що склалась з обробкою полів цим підприємством, надати документи, договори, укладені з ним, інформацію про його діяльність та пестициди і біопрепарати, які воно використовує. Крім того, нардеп звернувся і до самого ТОВ "ОСКАР АГРО" з проханням надати детальну інформацію про його діяльність та відповідні документи. Наразі відповідей від вищевказаних структур не надійшло.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: