fbpx

Пам'ятник Андерю Шептицькому обійдеться івано-франківському бюджету у 700 тисяч гривень

Суспільство 16:04, 30.01, 2015

У міському виконавчому комітеті під головуванням секретаря міськради Миколи Вітенка відбулася нарада з питань підготовки до встановлення в Івано-Франківську пам'ятника митрополиту Андрею Шептицькому.

Як відомо, його планують відкрити у день 150-х роковин від дня народження глави УГКЦ – 29 липня, пише Галка.

Як повідомив на зібранні головний архітектор міста Володимир Гайдар, вже на початку лютого буде укладений договір на виготовлення пам’ятника з переможцем відповідного конкурсу – львів’янином Степаном Федорином.

Його вартість – 700 тисяч гривень. З цієї суми понад 420 тисяч гривень коштують матеріали на виготовлення пам’ятника.

“Наразі автор робить модель у гіпсі, проміжні роботи. Підготовлений договір. Все планується до того, аби ще до дня народження Шептицького був встановлений постамент”, – сказав Гайдар.

Постамент під пам’ятник за додаткові кошти (300 тисяч гривень) встановлюватиме управління капітального будівництва МВК. Ця ж установа виконає благоустрій площі Шептицького – до 15 липня, повідомив її начальник Володимир Ковальчук.

Як зазначив ініціатор встановлення пам’ятника, народний депутат VII скликання Руслан Марцінків, треба зробити все для того, аби відзначення ювілейної дати пройшло на гідному рівні.

“Пам’ятника Шептицькому в Україні ще немає. Незважаючи на те, що важкий рік, важка ситуація в державі – саме його постать була об’єднавчою для української нації та ідеї. Митрополит як ніхто інший заслуговує на вшанування своєї величі”, – сказав Марцінків.

Наступна нарада з питань встановлення пам’ятника запланована на кінець лютого.

Нагадаємо, 2015 рік УГКЦ проголосила Роком митрополита Андрея Шептицького в Україні. На Прикарпатті планується провести Собор, на який з’їдуться представники кожної єпархії з усієї України. Окрім цього, планується ряд заходів, приурочених до цієї дати.

 
 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: