fbpx

Пара калушан відзначили 60-річчя подружнього життя

Суспільство 20:24, 15.01, 2019

Цьогоріч калушани Олег і Неля Корсуні відсвяткували діамантове весілля – 60 років разом. Відзначали цю поважну дату в родинному колі.

Побралася пара у далекому 1958-му році, коли майбутній чоловік пані Нелі повернувся з армії. Думка про розлучення у подружжя жодного разу не промайнула, адже сваритися їм було ніколи через те, що вони завжди важко працювали. Зараз у сім’ї чимале родинне дерево: троє синів, шестеро внуків і троє правнуків, пишуть "Вікна".

Познайомилися закохані на танцях в палаці культури "Мінерал", куди на той час найчастіше приходила тогочасна молодь, щоб провести свій вільний час.

У 1955 році майбутній чоловік пані Нелі пішов служити в армію. Проте, перебуваючи на службі, він про неї не забував, розповідає Неля Василівна:

"Тоді були важкі повоєнні часи, але Олег не забував про мене, часто писав листи і зізнавався в коханні".

Прозустрічалася пара три роки. А після повернення з армії Олега Васильовича вирішила таємно узаконити стосунки, зізнається 80-річна пані Неля:

"Коли ми йшли розписуватися, на вулиці був теплий грудень. Наші батьки не знали про наші наміри. Після розпису ми прийшли до чоловікової матері, щоб розповісти новину. Проте вона була не проти, вона дуже зраділа за нас і привітала".

Незважаючи на складні часи, закохані успішно здобули освіту. Неля Василівна закінчила Калуський хіміко-технологічний технікум (на той час  Московський) за спеціальністю "хімік-технолог", а Олег Васильович  Львівську політехніку за спеціальністю "інженер". Свого часу пані Неля працювала апаратником на калійному комбінаті та на будівництві, а її чоловік  на радіовузлі й у шахті. Окрім того, Олега Васильовича у Калуші знають як чудового спеціаліста-КІПовця, винахідника та раціоналізатора. Упродовж життя Олег Корсунь шукав можливості удосконалити той чи інший пристрій, конструював власні прилади. Свого часу 83-річний пенсіонер сконструював телевізор, телескоп, власне авто і вітряк, який продукує електроенергію.

Зараз у сім’ї чимале родинне дерево: троє синів, шестеро внуків і троє правнуків.

Пара стверджує, що раніше сім’ї були набагато міцнішими, адже всі мали можливість працювати в Україні. І кожен із батьків міг приділяти достатню увагу своїй дитині, переконані "діамантові" молодята:

"У наші часи сім’ї так не розпадалися, як зараз, адже були всі працевлаштовані. Зараз через безробіття виникає багато конфліктів. Молоді люди не мають можливості бути поруч і виховувати своїх дітей. Тому змушені їздити за кордон, відповідно розлучаються на довгий час і десь упускають момент виховання".

До популярного на сьогодні громадянського шлюбу пара ставиться негативно:

"Шлюб у церкві ми не брали, але офіційно розписані. Але жити на віру – неправильна основа для сім’ї і це не по-християнськи".

Приводів для сварок у подружньому житті сім’ї Корсунів було мало. Проте коли виникали конфлікти, хтось завжди старався іти на поступки. Не забували і про виховання дітей. Пара дивується, як зараз часто батьки залишають своїх дітей у сиротинцях, а між братами і сестрами панує ворожнеча. З цього приводу Неля Василівна додає:

"Часто по телевізору показують, як батьки залишають своїх дітей у дитячих будинках, і я цього не можу зрозуміти. У моїй сім’ї нас було семеро, було тяжко. Але мамі і в думці не було нас залишити. Вона привчала нас до праці і завжди хотіла, щоб ми жили дружньо і згуртовано. Я також за прикладом мами старалася виховувати своїх дітей".

Секрет тривалого і міцного подружнього життя Корсунів полягає у взаєморозумінні, терпінні та постійній занятості, ділиться досвідом подружжя:

"Потрібно бути терпеливішими один до одного, вміти йти на поступки один одному, ну, і, звичайно, працювати, щоб не було часу на сварки".

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: