fbpx

Пенсіонери отримають можливість "докупити" відсутній стаж

Суспільство 18:24, 18.02, 2017

Пенсіонери отримають можливість "докупити" відсутній стаж, сплативши до Пенсійного фонду внески за відсутні роки роботи.

Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, пише DT.UA.

За його словами, серед 12 млн українських пенсіонерів далеко не всі мають повний стаж, і реальної актуалізації пенсійних виплат затребують всього близько 6 млн з них.

"Поставши перед необхідністю провести актуалізацію виплат, будь-який уряд потрапляє в ситуацію, коли йому треба приймати принципові рішення й підвищувати пенсії тільки тим, хто їх заробив. Не всі ж ці 12 млн пенсіонерів мають повний стаж. Реальної актуалізації потребують близько 6 млн з 12", – заявив Рева.

За словами міністра, з точки зору піар-ефекту найбільш ефективним було б просто підняти всім пенсії на 200 грн, однак подібне рішення було б несправедливим.

"Ми повинні дати сигнал і тим, хто внесків не платить, що в майбутньому вони втратять через це шанс на гідне пенсійне забезпечення", – зазначив він.

Як зазначає видання, це не означає, що пенсії тих, кому не вистачає стажу, буде заморожено, однак виплати їм будуть підніматися на мінімальному рівні як індексація на рівень інфляції.

"При цьому відсутній стаж можна буде, за словами міністра, докупити, сплативши до фонду внески за відсутні роки роботи. От тільки чи багато буде тих, хто готовий на схилі віку викласти кругленьку суму за гідне пенсійне забезпечення? Десять відсутніх років стажу при мінімальному внеску в 704 грн обійдуться в 85 тисяч, а гарантуватимуть лише одержання мінімальної ж пенсії. У підсумку ті, хто заплатити зможе, більш охоче витратять наявні кошти на себе, оминаючи Пенсійний фонд, а ті, хто не накопичив, прирікаються на злидарське існування",  пише видання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: