fbpx

Пентагон моніторить "ВКонтакте" – для пошуку терористів

Суспільство 10:07, 08.08, 2014

Соціальні медіа – нова форма радіотехнічної розвідки. Терористів знаходять за записами і фотографіями.

Через кілька хвилин після того, як борт МН-17 Malaysia Airlines впав в Донецькій області, аналітик Розвідувального управління Міноборони США, який переглядав повідомлення в соціальних медіа, знайшов цінну інформацію, пише The Wall Street Journal.

"Цей аналітик, що володіє російською мовою, побачив у російській мережі "ВК" пост проросійських сепаратистів в Україні, де стверджувалося, що вони збили український військово-транспортний літак", – пише журналіст Джуліан Е. Барнс.

"Перші ознаки, що вказують на те, хто його збив, чим він був збитий, де і коли він був збитий, з'явилися у соціальних мережах, – заявив генерал-лейтенант Майкл Флінн, голова РУМО, який описав в інтерв'ю роботу його відділу – Центру Європи і Євразії. – Це сталося буквально через кілька хвилин".

За словами генерала Флінна та інших американських офіційних осіб, за останні півтора року США вклали багато коштів у способи збирання і вивчення постів у Facebook, Twitter та зарубіжних регіональних соцмережах. За їхніми словами, ці методи зможуть зробити революцію у зборі розвідувальної інформації у відкритих джерелах.

Чиновники кажуть, що їхні комп'ютери можуть агрегувати матеріали з безлічі соціальних медіа та переглядати величезні масиви інформації, що знаходиться в публічному доступі, щоб виявляти тенденції і зв'язки.

Флінн додав, що дані соцмереж допомагають відстежувати кризу в секторі Газа, терористичні угруповання і накази африканських польових командирів (вони віддають розпорядження на публічних посадах).

Інструменти нового покоління дозволяють США знаходити тенденції і тривожні ознаки потенційних криз у галузі національної безпеки. Розвідки зосереджуються на постах, викладених у заданий період часу з заданого географічного району (від ділянки в кілька квадратних миль до цілої країни чи континенту), передає видання.

Аналітики також можуть виявити зв'язки автора якогось запису з іншими користувачами соцмережі, а також встановити фізичне місцезнаходження його контактів.

"Соціальні медіа – нова форма радіотехнічної розвідки", – підсумував генерал Флінн.

РУМО також розробило програму, яка знаходить у соціальних медіа зображення конкретних людей. Як стверджує автор, було взято знімок "військового у російській формі на базі ВМФ в Новоросійську у вересні 2013 року". "Потім протягом 8 днів серія публічних постів у соціальних медіа продемонструвала, як цей військовий переміщався по Краснодарському краю, а в березні з'явився у Криму", – йдеться в статті. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: