fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • "Переселенці мають визнати свою відповідальність за Донбас", – у Франківську відбувся круглий стіл на тему прав і свобод переселенців

"Переселенці мають визнати свою відповідальність за Донбас", – у Франківську відбувся круглий стіл на тему прав і свобод переселенців

Політика 15:10, 19.10, 2016

В Івано-Франківську круглий стіл на тему прав і свобод переселенців перетворився на міжрегіональну перепалку.

Сьогодні, 19 жовтня, в Івано-Франківську відомий український журналіст, ведучий авторської програми "Прямим текстом" телеканалу "ЗІК" Остап Дроздов взяв участь у круглому столі на тему: "Сталий захист прав і свобод переселенців з південного сходу України в Галичині". Організував захід Благодійний Християнський Фонд "Солідарність".

Перед початком свого виступу журналіст попередив, що озвучить непопулярні речі. Таким чином, хоче змусити подивитись на проблему переселенців по-іншому, пише ГК.

Остап Дроздов переконаний, що потрібно в першу чергу говорити про відповідальність переселенців за те, що зараз відбувається на Сході, та за те, яким був Схід. Закликає біженців говорити про себе не як про жертв, а використати ситуацію як поштовх до змін.

"Я не можу зрозуміти, як це може відбуватись у XXI столітті, як важко залишити родину, домівку. Я нормальна людина і маю співчуття. Але соціально я дивлюсь на це більш цинічно. Адже ми маємо категорію втікачів, які несуть співвідповідальність. Вони причетні до того, що Україна ставала Донбасом, своїми голосуваннями, поглядами, безвідповідальністю", – зазначив журналіст.

Остап Дроздов каже, що порушував ці питання у своїй статті "Біженці чи втікачі?".

"Вони і біженці, і втікачі", – переконаний Дроздов. Журналіст знає, що ряд переселенців таки усвідомлюють свою відповідальність. Він переконаний, на заході України створили хороші умови для  біженців, де вони отримують роботу і допомогу. "Не впевнений, що якби мені довелось тікати, наприклад в Крим, мені б створили там такі умови", – стверджував спікер.

Такі вислови викликали агресію у слухачів, поміж яких було багато біженців, журналістів і місцевих активістів.

Мовляв, львівський журналіст не може так висловлюватись. Адже розпалює міжрегіональну ворожнечу такими поглядами, роз’єднує Схід і Захід.

Натомість переселенці у залі почали запевняти, що їм нічого тут не дають. Допомагають тільки містяни, надаючи гуманітарну допомогу і підтримку.

Журналіст обурився, що його думку не сприймають. Та порадив, якщо його думку не хочуть вислухати, краще хай переселенці влаштують "междусобойчик", адже, з його слів, "Донбас – це і є "междусобойчик".

Нагадав, що біженці в гостях, натомість присутні знову обурились і переконали, що вони – частина громади. Вони не в гостях, а на батьківщині.

На що журналіст вкотре закликав визнати свою відповідальність за гуманітарну катастрофу в Україні та додав: "Я не боюсь відповідати за те, чим є Галичина, тож переселенці мають визнати свою відповідальність за Донбас". 

Після Дроздова виступила переселенка Ірина Магрицька. Переконує, вона говорить українською та завжди принципово на Донбасі говорила виключно українською. Під час викладання возила студентів на Різдво у Львів і Франківськ. Останні плакали, коли потрібно було повертатись. Вона завжди боролась за Україну на Донбасі.

Ірина Магрицька розповідає, що після переїзду на Прикарпаття навіть спілкувалась з тодішнім головою облради Василем Скрипничуком щодо своїх переконань. Натомість підтримки не знайшла. Зі слів Скрипничука, тут і так всі патріоти. Але переселенка переконана: патріотизм у Донецьку і в Франківську – це дві різні речі.

Її думки підтримала і переселенка Лариса Пантелюк, яка запевнила: житлом і роботою тут нікого не забезпечують. Люди самостійно це знаходять. Біженка стверджує: "Вся Україна має відповідати за злочинну владу, а не тільки Донбас". Лариса переконана: на Захід перебрались тільки патріоти. Натомість промосковські українці залишились там.

Останнім виступив юрист Максим Субота, який запевнив: "В школі мене вчили, що є схід країни і захід країни, а не Західна Україна і Східна Україна”. Юрист підсумував: хоч він є уродженцем Києва, а не представником східних чи західних регіонів, слова "східняк" і "західняк" є дуже образливими.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: