fbpx

Переселенцям зі Сходу провели екскурсію Івано-Франківськом

Суспільство 14:45, 24.07, 2014

Прикарпаття стало тимчасовим прихистком для багатьох переселенців з Криму та Східної України.

З 20 квітня по 14 липня в благодійному фонді "Карітас Івано-Франківськ УГКЦ"  отримали допомогу у вигляді продуктів харчування, дитячого харчування та засобів особистої гігієни, одягу і взуття 107 родин, в яких проживає 312 осіб. Переселенцям також надають послуги юридичної та психологічної допомоги. Крім того, спілкуючсь із новоприбулими вихідцями зі Сходу України, працівники "Карітасу" з'ясували, що їм  дуже важко орієнтуватися в незнайомому місці, що ускладнює їх соціальну адаптацію та інтеграцію у  місцевій громаді.

Цього тижня карітасівці організували тренінг для вимушено переселених осіб, щоб допомогти людям орієнтуватися у соціальному просторі Івано-Франківська. Особливо потрібною для переселенців виявилась інформація про служби допомоги сім’ям. Під час екскурсії по місту людей ознайомили із основними організаціями, державними установами і службами допомоги та їхнім місцем розташування. Кожен учасник отримав інформаційний буклет з переліком державних служб і громадських організацій з контактними адресою та телефонами.

Вихідці зі Сходу України ознайомилися з культурним Івано-Франківськом. Знайомство розпочалось із вулиці Незалежності, на якій знаходиться пам’ятник Івану Франку та обласний академічний музично-драматичний театр імені Івана Франка. Гості почули про історію міста, ознайомились з основними пам’ятними та історичними місцями,  прогулялился вулицями Івано-Франківська, побачили пам’ятки архітектури, відвідали греко-католицький катедральний собор Святого Воскресіння Христового, Ратушу та галерею "Бастіон", побували на міському озері.

Насичений подіями та походами день став ще одним способом стабілізації психоемоційного стану як дорослих, так і дітей. Всі вони отримали нагоду відволіктися від щоденних клопотів та турбот, пов’язаних зі зміною місця проживання, пошуком роботи та інших проблем, та помилуватися красою міста, його архітектурою, культурними закладами та місцями відпочинку.

"Я і раніше ходила вулицями міста Івано-Франківськ. Але екскурсія, організована для нас, переселенців зі Сходу, благодійною організацією "Карітас" ніби відкрила його заново, допомогла не лише вивчити місце розташування основних державний установ, а й побачити основні культурно-архітектурні пам’ятки, відчути саме місто. Недаремно ж кажуть, що у кожного міста є свій дух. Особисто мені дуже сподобалось гармонійне поєднання сучасних будівель, збережених архітектурних споруд минулого, а також мальовничих куточків природи місцевого парку та озера. Від себе особисто і від колективу жителів готелю "Бандерштадт" висловлюю слова щирої подяки, бо саме такі заходи підкріплюють дух патріотизму та гордості за те, що ми українці", – висловила свої враження пані Світлана, яка переселилась до Івано-Франківська із Луганської області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: