середа, 19 грудня

Перша кавоварка у Франківську: художник Ігор Роп'яник закликає збирати цікаві історії, щоб видати книгу про місто

Франківський художник та журналіст Ігор Роп`яник на своїй сторінці у facebook запропонував видати спільними зусиллями книжку про Івано-Франківськ на основі зібраних спогадів про цікаві історії та реальних людей'
Галина Роп’яник за прилавком магазину Галина Роп’яник за прилавком магазину

"Поки ми є, поки пам'ятаємо... Адже все, що відбувається зараз, чим живемо ми тепер, – воно й так вже осіло на жорстких дисках, в архівах наших комп'ютерів, соцмереж, інтернету. Бери і видобувай. А ось те, що було 40-50 і більше років тому, – лиш в пам'яті тих, хто доживає вік. Не втратити б..." – написав Ігор Роп'яник.

Ідею в коментарях підтримав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

"Якщо хтось готовий написати, я готовий підтримати матеріально",  написав Руслан Марцінків.

Надихнула художника на таку ідею історія його матері, яка в Івано-Франківську ще в 60-х роках готувала каву на першому в місті кавовому апараті.

"А чи знає хтось із франківців, де у нашому місті з’явився перший кавовий апарат і хто першим готував у ньому каву? Розповідаю: перший апарат з’явився у кафетерії Станіславського міськторгу, що знаходився у партері п’ятиповерхівки справа від "Космосу" (де тепер відділення "Приватбанку"), на початку 60-х років (рік спробую уточнити). А першою освоювала цей апарат і готувала на ньому каву моя мама Галина Роп’яник. Це так, для історії…
Оскільки фотографії з того кафетерію немає, то вміщую іншу тематичну, де вона за прилавком магазину в Сиктивкарі (перебуваючи на засланні). Фото 1954-го року", – розповів Роп'яник.

 

КОМЕНТУВАТИ