fbpx

Перші засідання ОВК на Прикарпатті проігнорувала третина членів комісії

Політика 13:46, 16.09, 2014

Всі окружні виборчі комісії Івано-Франківської області розпочали роботу вчасно, провівши свої перші засідання у встановлених Законом часових рамках та з дотриманням необхідних процедур. Однак на перші засідання кількох ОВК не з’явилась третина членів комісії.

Найбільше прогульників спостерігачі ОПОРИ зафіксували в ОВК №84 – центр  Тисмениця, №85 – центр Калуш та №87 – центр Надвірна. Загалом по всіх ОВК області на першому засіданні були відсутніми 33 члени ОВК, що становить 26% від загальної чисельності окружних виборчих комісій Прикарпаття. Найбільше прогульників – серед представників партії Всеукраїнське об’єднання "Громада" – 4 представники. На перших засіданнях ОВК також не було по 3 представники від партій Політичне об’єднання "Рідна Вітчизна" та Ліберальна партія України. Від партій "Партія Наталії Королевської "Україна – Вперед!", "Партія Зелених України", УКРАЇНА МАЙБУТНЬОГО, "Зелені", "УДАР Віталія Кличка", "Нова Політика", "Народно-трудовий союз України" відсутні на засіданнях окружних виборчих комісій по 2 представники.

"Цей факт не відобразиться негативно на старті роботи ОВК, оскільки ОВК набуває повноважень з моменту складення присяги не менш як двома третинами (8 осіб) її мінімального складу (12 осіб). Таким чином, суттєвий рівень неявки членів ОВК на перше засідання, який зафіксований у трьох з семи виборчих округів, не завадив окружним виборчим комісіям набути повноважень та розпочати роботу над організацією у Івано-Франківській області позачергових виборів до Верховної Ради України", – роз’яснив Іван Маруняк, координатор Громадянської мережі ОПОРА в Івано-Франківській області.

Вибори у Івано-Франківщині організовуватимуть 7 окружних виборчих комісій, кожна з яких утворена у максимальному кількісному складі 18 осіб. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: