четвер, 17 січня

Першу народну "гербатярню", де наливали нужденним, відкрили у Станиславові 110 років тому

Нужденних приймали без різниці у віровизнанні, писала газета про новацію.

Про подію написали у першій декаді листопада 1907 року в місцевій газеті Kurjer Stanisławowski, нагадав прикарпатський журналіст Богдан Скаврон у колонці на Збручі. 

Приємним сюрпризом для місцевих бідняків, писала газета, стало відкриття благодійного закладу – так званої "гербатярні" (інакше кажучи, "чайної"). У середу, 6 листопада, цей заклад відкрив свої двері для нужденних без різниці у віровизнанні, які могли отримати тут склянку чаю та булку.

"У час страшенної дорожнечі на продукти харчування й опалення наша народна гербатярня є справжнім благочинством не лише для нужденних, але й для убогих, які соромляться жебракувати", – наголосив Kurjer Stanisławowski, зауваживши, що власниця закладу пані Левицька у такий спосіб врятувала не одне здоров'я, а може, й життя.

Газета закликала громаду міста та магістрат надавати цьому закладу якнайбільшу підтримку, особливо зважаючи на епідемію холери, яка саме тоді насувалася на Галичину, називаючи гербатярню прикладом зразкового антихолерного закладу. 

КОМЕНТУВАТИ