fbpx

Першим на люстраційні критерії перевірять Мін'юст та всіх міністрів — Юрій Дерев'янко

Політика 16:05, 17.09, 2014

Першим люстраційну перевірку пройде все Міністерство юстиції, протягом двох місяців з моменту набуття чинності закону.

Про це заявив народний депутат України, член Ради партії "ВОЛЯ" і один із співавторів закону "Про очищення влади" Юрій Дерев'янко, повідомляє прес-служба депутата. 

Він наголосив, що ухвалення Закону "Про очищення влади" — це історичний крок до європейської держави.

Як зазначив депутат, відповідно до ухваленого закону першим люстраційну перевірку пройде все Міністерство юстиції — протягом двох місяців з моменту вступу закону в силу, а потім інші суб'єкти.

"З моменту опублікування цього закону протягом двох місяців будуть здійснені відповідні процедури Кабміном і Міністерством юстиції і норми закону почнуть працювати. Першим на люстраційні критерії перевіряється Мін'юст, потім всі міністри, потім всі керівники підрозділів, а потім всі звичайні чиновники", — зазначив нардеп.

"В такий спосіб послідовно буде здійснена перевірка всіх чиновників без винятку, і ті, хто гідний залишитись працювати — залишиться. Хто негідний — ті не зможуть займати державні посади від 5 до 10 років. Мало того, всі претенденти на посади також будуть проходити перевірку відповідно до цього закону", — констатував Дерев'янко.

Він також зазначив, що майнову перевірку повинні будуть пройти всі чиновники.

"Кожен чиновник здає сьогодні корупційну декларацію. І в цій декларації вказане майно, яке є у нього, і членів його родини, які проживають разом з ним. Кожна ця декларація, кожне майно буде перевірено. Чиновники матимуть довести, що джерело походження грошей для придбання цього майна було законним. Якщо чиновник не зможе цього довести, він так само 10 років не має права перебувати на державній службі", — додав народний депутат.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: