fbpx

Перший рік без поета: в Івано-Франківську вшанували пам’ять Олега Лишеги. ВІДЕО

Культура 20:36, 03.11, 2015

Сьогодні, 3 листопада, в обласній бібліотеці ім. І. Франка відбувся вечір пам'яті Олега Лишеги, видатного українського поета, драматурга, перекладача, лауреата премії американського ПЕН-клубу, який родом із Тисмениці. Ще за життя Олега Лишегу прозвали богемним гуру сучасної української поезії.

"Сьогодні ми вшановуємо всесвітньовідомого українця Олегу Лишегу. Він став другим слов’янином, який отримав премію американського ПЕН-клубу. Вечір пам’яті Олега Лишеги був ще у Києві. Правда, не 30 жовтня, коли він народився, а 31 жовтня. Там ми показували кіно. Стахова жінка насмажила млинців з капустою за його рецептом, ми зварили узвар. А на фестивалі "Покрова" до нас приїжджали в Тисменицю, в будинок, у якому він жив. Сьогодні ми будемо дивитись не монтоване кіно про стихію Олега Лишеги: як він купається, щось робить, як він був часткою Божого світу, як він ловить руками рибу. До речі, 22 бички зловив він тоді руками. Так ловив рибу Іван Франко, в нього це вдавалося. І в Олега теж. Він сповідував метаморфозу, а не метафору: то він кінь, то вільха, то риба, то лебідь", – розповідає дружина Олега Лишеги Дарія Ткач.

На заході продемонстрували відеофільми, які поет знімав разом з дружиною Дарією Ткач, пише ГК.

Також зі спогадами виступили ті, хто його знав: Степан Процюк, Євген Баран, Володимир Єшкілєв, Василь Бабій, Василь Карп’юк, Дарія Ткач та інші. Крім того, було виставлено скульптурні роботи Олега Лишеги.

 

"Ми зібралися, з одного боку, з приводу сумної нагоди, бо рік тому помер поет, універсальна й геніальна людина – Олег Лишега. 30 жовтня йому б виповнилося 66 років. Це перший його день народження без нього.  Мені пощастило познайомитися з Олегом Лишегою у 1994 році на квартирі у Тараса Прохаська. Я майже нічого про нього не знав, крім однієї його книжки. Він сидів у крайній кімнаті без світла. Ближче ми вже з ним зійшлися, коли організовували з Василем Карп’юком фестиваль "Покрова". Ми починаємо розуміти ціну людини лише тоді, коли її вже немає", – зазначив голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: