fbpx

Персонал психоневрологічного інтернату на Франківщині краде продукти у підопічних

Суспільство 17:13, 02.11, 2018

Моніторингова група уповноваженого Верховної Ради з прав людини зафіксувала, що у Снятинському психоневрологічному інтернаті персонал привласнює продукти харчування. А підопічні справляють фізіологічні потреби у пластикове відро.

Під час повторного візиту до Снятинського психоневрологічного інтернату монітори відзначили, що після об’єднання дитячого будинку-інтернату і психоневрологічного інтернату в одну установу відбулося покращення матеріальної бази, інформує прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Відремонтовані житлові приміщення, у відділенні №1 всі ліжка замінені, розпочато ремонтні роботи у житлових кімнатах. Житловий корпус відділення № 2 обладнано пандусом, відремонтовано санвузли і кімнати, харчоблок тощо. При цьому підопічним відділення №2 не дозволено користуватися санітарними вузлами на першому поверсі, які облаштовані для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Фактично ці санвузли з новим ремонтом функціонують як музей – їх показують відвідувачам.

Водночас виявлені порушення прав підопічних. У відділенні № 2 перебувало 4 підопічних у замкненій кімнаті № 33, для справляння фізіологічних потреб їм залишено пластмасове відро, випорожнення не виносилися.

Один з підопічних ходив без взуття і шкарпеток по мокрій підлозі, викладеній кахельною плиткою. При цьому у відділенні ще не включено опалення і було прохолодно.

Моніторингова група відмітила, що після реорганізації установи позитивні напрацювання дитячого будинку-інтернату не використовуються: не проводяться такі види трудової діяльності, як виготовлення віників і свічок. Також ліквідовано живий куточок, в якому підопічні доглядали кроликів та хом’яків.

На харчоблоках обох відділень виявлено нестачу продуктів для приготування страв у день візиту. Так, у відділенні №1 при закладці 9,1 кг риби для приготування тефтелів рибних не вистачало 6 кг риби, рису  1,3 кг. До того ж у приміщенні для персоналу знайдено багато привласнених продуктів харчування (19 банок консервів, до 20 кг пельменів та вареників, 10 кг сала, 2 кг солі, 800 г рису, 2 кг соди, печиво, кавовий напій).

У відділенні № 2 відповідно до меню мало готуватися тушковане м'ясо, натомість варилася свиняча голова та сало, а у кімнаті персоналу у тумбочці виявлено заморожений м’ясний фарш.

Не забезпечені повною мірою права недієздатних осіб, не вживаються заходи щодо поновлення їх дієздатності. На банківських рахунках накопичуються та не використовуються кошти підопічних, опіку над якими здійснює установа.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!
 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: