fbpx

Пет-терапія: як домашні улюбленці впливають на здоров`я

Здоров'я 13:03, 28.07, 2018

Домашні улюбленці позитивно впливають на здоров‘я людей. Звісно, якщо на них немає алергії.

Для тих, хто вже має домашніх улюбленців, буде неважко пригадати, як тварини покращують самопочуття, заспокоюють після важкого робочого дня та в цілому змінюють стиль життя.

Спілкування з тваринами буквально покращує настрій та робить нас щасливішими. Дослідники припускають, що це відбувається через зростання рівня гормонів окситоцину та нейромедіатора серотоніну, що разом забезпечують появу відчуття щастя. Крім того, в деяких дослідженнях було виявлено, що спілкування з тваринами має заспокійливий ефект, що сприяє зниженню артеріального тиску та зменшенню частоти серцебиття, зазначає в.о. міністра охорони здоровя Уляна Супрун.

Є навіть термін – пет-терапія. Це може бути групова або ж індивідуальна практика у вигляді прогулянок, ігор чи годування тварин.

Пет-терапію застосовують в багатьох напрямках медицини та реабілітації для покращення психічного та фізичного здоров‘я. Наприклад, її часто використовують в центрах та будинках для людей похилого віку, як методику для боротьби з депресією, тривожністю та самотністю. А також задля підвищення рівня фізичної активності.

Для дітей з аутизмом терапія з тваринами працює як своєрідний соціальний каталізатор. Наприклад, собаки допомагають справлятися з браком сенсорної та емоційної обізнаності та викликати реакцію у дітей з низьким сенсорним та емоційним рівнем збудження. Таким чином діти схильні більше взаємодіяти та використовувати мову. Позитивно впливають на соціальну поведінку дітей і морські свинки.

Тварини позитивно впливають на наше серце. Дослідження вказують, що власники собак мають менший ризик появи серцево-судинних захворювань. Власники котів – також.

В лікарнях використовують пет-терапію для пацієнтів, які проходять курси лікування та реабілітації, що пов’язані із сильним стресом. Наприклад, після пережитого стихійного лиха, аварії чи смерті близької людини. Взаємодію з тваринами застосовують навіть для військових, що страждають на ПТСР (посттравматичний стресовий розлад). 

Здається, достатньо переконливих аргументів, якщо ви досі вагаєтеся, чи варто завести домашнього улюбленця. 

А якщо маєте нагоду – ставайте опікуном для тварин або ж долучайтесь до благодійних фондів, які працюють з ними ХочусобакуHappy Paw,Кото-Ярмарок, закликає Уляна Супрун. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: