fbpx

Під час ремонту вулиці у Франківську знайшли надгробки з єврейського кладовища. ФОТО

Суспільство 11:46, 10.10, 2018

В Івано-Франківську під час капітального ремонту вулиці Макогона виявили надмогильні плити з єврейських поховань. Їх у радянські часи використали просто як будматеріали.

Частини розбитих надгробків із єврейською символікою та відповідною в'яззю літер слугували бордюрами і були закатані в асфальт. 

Зараз їх вивернули на узбіччя. Факт на фото зафіксував франківець Андрій Шустикевич. 

"Так. Це надгробки з цвинтаря. Їх повно по всьому місту, використані як бордюри. Ребе каже, що все варто просто перевезти на старий єврейський цвинтар коло озера і там поскладати", – прокоментував представник єврейської громади міста Ігор Фріс. 

Під час ремонту вулиці у Франківську знайшли надгробки з єврейського кладовища. ФОТО 1

"Ваша думка слушна, але до цієї справи потрібно залучити єврейську громаду, адже це наша спільна історія, історія жителів Франківська", – додала Галина Романів. 

В коментарях франківці пригадали, що плити та частини надгробків з єврейських цвинтарів Франківська в радянський час часто використовувалися у дорожньому будівництві: згодом їх так само, як тепер на Макогона, знаходили під час ремонтів інших вулиць.

Такі плити були знайдені, за свідченнями франківців, на вулиці Слави Стецько, Короля Данила, на Валах, а також на місці цвинтаря за кінотеатром "Космос". 

КУРС писав, що у лісі біля Франківська знайшли надмогильну плиту з поховання колишнього бургомістра Станиславова.

"Ми в жодному разі не використовуємо повторно такі знахідки, – прокоментував КУРСу директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак. – Ремонт саме вулиці Макогона у віданні УКБ. Свого часу ми також знаходили надмогильні плити – на Короля Данила. Передавали їх на зберігання в міську ритуальну службу. Пам'ятаю, що з єврейської общини приїздили і обстежували надгробки". 

Нагадаємо, у Рогатині під час встановлення паркана на подвір'ї відкопали 25 надгробків з єврейського цвинтаря.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: