fbpx

Підлітки зі Сходу, надихнувшись прикладами Франківська, розробили 6 ідей соцпідприємств

Суспільство 10:16, 30.07, 2018

В Івано-Франківську провели вже другу Лабораторію соціального підприємництва "Ухоробрене юнацтво". Протягом 5 днів двадцятеро підлітків зі Сходу і Півдня розробляли власні проекти, надихаючись найкращими соціальними практиками Франківська.

На молодь з Луганщини, Донеччини, Харківщини та Одещини чекали лекції від франківських бізнес-експертів на теми: "Основи соціального підприємництва", "Цінності, на яких базується соціальна відповідальність", "Стратегія "блакитного океану" та інші, йдеться у повідомленні прес-служби ГО "СТАН".

На лекціях учасники проекту з’ясовували, чим відрізняється соціальне підприємництво від звичайного бізнесу та громадського активізму. Відтак вивчали нові підходи до ведення справ за формулою "Перемога – перемога".

Підтвердити або спростувати слова експертів підлітки мали нагоду, побачивши на власні очі зразки соціального підприємництва та поспілкувавшись із їхніми засновниками. Менш ніж за тиждень молодь Сходу і Півдня познайомилась із понад 80 людьми, які розвивають цей напрям в Україні і Європі. Школярам і студентам організували екскурсії в 10 соціальних підприємств. Серед них громадський ресторан Urban Space 100, неформальний освітній простір Робоклуб ІФ, компанія "3D Mania", що спеціалізується на 3D-друці. А в сувенірній фабриці "Буквиця", окрім екскурсії, "Ухоробреним" провели ще й майстер-клас, на якому, кожен з них долучився до друку футболок з логотипом лабораторії. Учасники змогли не просто послухати засновників багатьох підприємств, але й взяти у них інтерв’ю.

Цього року на створення проектів підліткам виділили не один, а цілих 5 днів. Вони розробляли концепцію майбутніх підприємств, досліджуючи запити суспільства на прикладі Франківська. Зокрема, через опитування мешканців міста. А також відвідини Івано-Франківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Саме там молодь віч-на-віч зустрілась із проблемами дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

В останній день лабораторії 6 команд представили власні ідеї соціальних підприємств. Серед таких ідей система голосової навігації в Інтернеті для сліпих людей; крамниця, де літні люди реалізовуватимуть речі власного виробництва; антикафе, що гарантує безпечний простір ЛГБТКІ спільноті.

"Я дуже багато дізналась про соціальне підприємництво, бізнес-моделі. Дізналась, як з нічого зробити свою справу і бути унікальним на ринку, – розповідає сімнадцятирічна волонтерка Анастасія Василевська. – Щось одне для себе виділити не можу, бо програма була надзвичайно насиченою і пізнавальною як для людей, які вже давно варяться у цій каші, так і для новачків. Єдине, що я можу сказати точно, що проект "Ухоробрене юнацтво" і вся команда "СТАНу" – це повноцінна сім’я, в якій всі хочуть розвиватися і з кожним днем ставати трохи ближче до своєї мети та мрії".

А  так описує враження від проекту на своїй сторінці у Facebook інший випускник лабораторії вісімнадцятирічний Дмитро Левчук:

"Я помітив, що багато хто виділяє для себе один або кілька пунктів: як вони відкрили для себе С.П., як познайомилися з крутими людьми, як побачили багато крутих місць… У свою чергу я не можу такого собі дозволити і хочу виділити абсолютно все і всіх. Бо кожна дрібничка створювала найпрекрасніші моменти і тільки завдяки цьому вийшла така прекрасна синергія".

Усі п’ять днів на базі "Ухоробреного юнацтва" знімався партисипативний документальний фільм. Окрім знімальної групи, над ним працювали самі учасники проекту. Насамперед, знімаючи на мобільні телефони усе, що їх зацікавило у Франківську, беручи інтерв’ю у соціальних інноваторів, проводячи опитування на вулицях міста. Готовий фільм незабаром презентують в Івано-Франківську.

Молодіжна організація "СТАН" вже вдруге провела лабораторію "Ухоробрене юнацтво". Лабораторія є логічним доповненням довготривалого проекту ГО "СТАН" "Democracy Defenders/Захисники демократії", який має на меті розбудувати міжрегіональну мережу молодих захисників демократії та прав людини.

Підтримку проекту здійснюють Фонд "Східна Європа" та ChildFund Deutschland в рамках програми "Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку" за рахунок коштів, наданих Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Федеративної Республіки Німеччина. Програма є частиною комплексної ініціативи "Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: