fbpx

У Франківську підприємець, який сфальсифікував перемогу у тендері, заплатить 1190 гривень штрафу

Суспільство 08:02, 28.05, 2019

Івано-Франківський міський суд засудив до штрафу підприємця Віталія Вилущака, який продав комунальному підприємству "Міська ритуальна служба" автобус за завищеною на понад 100 тис. грн ціною.

КУРС писав, що Івано-Франківське комунальне підприємство "Міська ритуальна служба" провело тендер на закупівлю автобуса у березні 2017 року. В аукціоні начебто взяли участь два підприємці – Віталій Вилущак та Іван Солодовчук.

Згодом Солодовчук заявив, що не брав участі у торгах – хтось подав замість нього підроблені документи. Слідчі підозрювали, що при проведенні закупівлі посадовці ритуальної служби внесли неправдиві відомості в тендерну пропозицію Івана Солодовчука, фіктивно провели процедуру закупівлі та завищили вартість її предмета.

Однак на лаву підсудних потрапив підприємець, який переміг у тендері, – Віталій Вилущак, а директор КП "Міська ритуальна служба" Андрій Хруник у кримінальному провадженні став потерпілим.

Як йдеться у вироку суду, Вилущак "при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах" здобув електронні документи Солодовчука та подав їх на тендер. Від імені Солодовчука Вилущак запропонував поставити автобус за 548 тис. грн, а від свого імені – за 538 тис. грн.

Тендерний комітет "Міської ритуальної служби" визнав його переможцем. Договір на закупівлю автобуса директор ритуальної служби Андрій Хруник з Віталієм Вилущаком підписав 11 квітня минулого року. Підприємець зобов’язався поставити товар протягом одного дня. А через три дні, 14 квітня 2017 року, ритуальна служба вже перерахувала на рахунок підприємства за куплений автобус 538 000 грн.

Але, за результатами автотоварознавчої експертизи, ритуальна служба переплатила за автобус на 126 870 грн більше за ринкову вартість.

У суді Віталій Вилущак свою вину визнав, сказав, що відшкодував цю суму міському бюджету, та просив його суворо не карати.

Суд визнав його винним у вчиненні злочину за ст. 190 ч. 2 КК України (шахрайство, що завдало значної шкоди потерпілому) та призначив  покарання у виді 1190 грн штрафу. Ще 1144 грн підприємець має сплатити за проведення автотоварознавчої експертизи.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: