fbpx

З фірми "Шкіряник", яка в Болехові отруїла ґрунти хімією, стягнуть понад мільйон гривень. ФОТО

Суспільство 14:02, 05.05, 2018

Приватному акціонерному товариству "Шкіряник" доведеться примусово сплатити 1,2 мільйона гривень завданої довкіллю шкоди.

Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області у липні 2017 року перевірила дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними речовинами ПрАТ "Шкіряник", інформує прес-служба Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області.

Під час перевірки виявлено забруднення земель комунальної власності Болехова зворотними водами ПРАТ "Шкіряник" та засмічення земельних ділянок поблизу відходами виробництва (тирсою, обрізками шкіри), про що складено відповідних акт перевірки.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Івано-Франківської області відібрали проби ґрунту, в яких встановлено забруднення земельних ресурсів амонієм і хлоридами, що зафіксовано у протоколах вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів.

За виявлені порушення відповідно до затвердженої методики Інспекція нарахувала шкоду, завдану довкіллю внаслідок забруднення та засмічення земельних ресурсів, у розмірі 1 197 762,05 грн. 

Оскільки підприємство не сплатило шкоду в добровільному порядку, Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області виставила позовну заяву про стягнення відповідної суми.

Господарським судом Івано-Франківської області прийнято рішення про задоволення позову у повному обсязі. 

Нагадуємо, що кошти, які сплачуються за завдану довкіллю шкоду, надходять в державний та місцеві фонди охорони навколишнього природного середовища, звідки спрямовуються на виконання природоохоронних заходів.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: